bugün

solcu diye bişey yoktur. türk düşmanlığı vardır.
işin terminolojisini anlatmaktan, geri zekalıya anlatır gibi ilkokul seviyesinde tanım yapmaktan şahsen ben yoruldum.

"sol" tek başına bir ideoloji değildir, tıpkı sağ gibi.

ideolojiler, ideolojik eksendeki fraksiyonlardır. yani sağ ve solun alt dalları.

sosyal demokrat da solcudur, sosyalist de.

ışid de sağcıdır, turancı da.

anlatabiliyor muyum sayın geri zekalılar?
sağcılığın emek, insan ve doğa düşmanı olması yanında, solculuğun bu kazma dünya görüşüne düşman olmasından tabii bir şey yoktur.

şapşikler bir de "solculardan canlı bomba çıkar" gibi ahmakça laflar ederken, sağcı olduğundan kuşku duyulmayan islami terör örgütlerinin bugüne kadar kaç kez canlı bomba eylemi yaptığını ve bu eylemlerin kaç masumun canını aldığını hatırlamaları gerekir.

sağcılık zengin zorbaların türküsünü söylemekten ibarettir.
Akla mantığa uyan bir tek davranışın olmamasından ileri geliyordur.
ışide sağcı diyenleri göstermiş hededir.

bunlar sosyalisti de solcu sanarlar.

dünya üzerinde genel geçer tek sağ sol tanımlaması mevcut yönetim biçimini destekleyen ve devrim isteyen şeklindedir. rusya da sosyalistlik sağcılıktır, türkiyede solculuktur.
başka bir açıklaması yoktur. solcu olmak için sağa küfür et yeter. başka vasıf yada bir birikime gerek yoktur.
türkiye`de sol ve sağ diye kavramlar olmadığı için doğal olan durumdur. aslında siyaset üzerine herhangi bir yorum yapmak istemiyorum çünkü diğer ülkelerde olmadığı kadar çok bizi meşgul eden bir şey. Bakın Cemil Meriç ne kadar güzel söylemiş:

"türkiye`de sağ-sol yoktur, dürüst olan ve olmayan insanlar vardır.sağ-sol bizim tarihimiz içine yerleştirilemez. Batının bizi parçalamak için içimize soktuğu bir başka yalandır. şuurun tek şartı cehid göstermek, okumaktır."
sağcılar gibi çocuk ve insanlık düşmanı olmaktan daha iyi olan durumdur. işiniz gücünüz çoluk çocuğa tecavüz etmek, kadınlara saldırmak, hırsızlık. bizi siktir et, allah'ı kandırmaya çalışıyorsunuz amk.
Ben sağa yatkınım ama sol görüşü de severim. Herkesin bir eksik yönü var önce özeleştiri.