bugün

(bkz: kafadan sallıyorum mutluyum)

(bkz: göt olmak kötüdür hacı)
(bkz: karmayla yaşayan sözlük yazarı)
karmam yüksek ve solcu olduğum için direkt üstüme alındığım durum.

o kadar yüksek ki şirinbabalık mevkiisine ulaşmışım. gerçi şirinanne ya da şirineyi cinsiyet itibariyle tercih ederdim ama neyse bu moderasyonlar halledebileceğim bir konu, sırası değil şimdi.

bilmem birileri belki de size birşey anlatıyordur? olabilir yani. solcular belki daha akil ve makul fikirlere sahiptirler, ha ne dersin? sen bunun üstünde bir düşün bakalım.

hem sen karmayı ne diye bu kadar takıyorsun ki? bu budizme ait bir inanç. senin başka inançlara saygın yok ki...

tanım: solcu kişilerin yüksek karmaya sahip olmalarıdır.
özellikle din düşmanı olanlarının daha organize olmasının, birbirlerine artı oy yağdırırken ben dahil kendilerine dokunduran her yazarı seri eksilemelerinin neden olduğu bir düşüncedir. bu insanlar genellikle sandıkta değil ancak sözlükte oy alabilecek düşünceleri savunurlar. bunların ilacı engin ardıç gibilerdir. uğraşmaya değmezler.

(bkz: karmadan korkan yazar olamaz)
mesela benim karmam: "83 (hoş sohbet)" miş! yüksek herhalde ama solcu ya da komünist falan değilim! şimdi ne olacak? birileri günah keçisi olduysa onu acısını solculardan çıkartmak ne kadar doğru bilemiyorum? ve bu karma neden bu kadar dert olur insanlara onuda anlamış değilim! ulan altı üstü sanal bir nişane!
ayrıca byo senin karman ne durum da dostum?

edit1: madem kafama takmam dersin ne serzenirsin? bırak bu işleri, bırak bu işleri...

edit2: gözlemini yiyeyim, karmana bir şey olmasın! hadi hadi hadi hadiiii...
tanım: ilginç bir önermedir, sahibi acaba tüm solcuları gözden geçirdi de mi bu yargıyı orta koydu diye düşündürür insanı.

örnek olarak misisipikedisi solcu bir arkadaştır ve karması sürünmektedir, ama benden yazar olmaz o da solcu bir arkadaştır ve karması oldukça iyi durumdadır. şimdi her ne kadar birilerini reklam etmiş gibi olsam da önce özür diliyor ve devam ediyorum, zatım olarak bense sağcı bir insanım ve karmam yaşıma göre güzel gibi (anlamayana not: yaş =nesil yani ).

bir yandan da başlığın arzı endamına şöyle bir göz atıldığında, başlık sahibi serzenişte bulunmasından kelli güzelce bir tepki toplamıştır, ancak bunların içinde "solcular daha iyi düşünür", "sağcılar inanca saygısızdır", "aman solcular canım solcular" " ben senden daha uzağa işiyom ondandır" gibi yaklaşımların olması insanı üzmektedir. ama tümevarımcı bakarsak olaya bu kadar yapıcı olduğum için kendimi kutluyorum. * *
(bkz: çamur at izi kalsın)
(bkz: kıçından başlık aç entry yaz karman artsın)
faşist bünyeler ve her türlü başlıklarının ve entrylerinin 1 km öteden insanda eksi koyma isteği uyandırmasından kaynaklanan durumdur.
(bkz: çoğu durumda rastlanan durum)
emin olamadığım konu. benim karmam orta seviyede herhalde.
bağırmak ve hakaret etmek yerine açıklayıcı cümleler kullandıkları için karması yükselenlerin -bir kısmının- solcu olması durumu. zira insanlar düşünceye değil de düşüncenin açıklanış şekline oy veriyor kanımca. ama bazı kesimler oy verirken ana fikre ve türbana, sakala baktığı için bu duruma farklı bir açıklama getirmeye çalışıyor olabilir tabii.
karmalari yuksek solcularin sadece siyaset ile alakali entry girmedigini ve cok genis kesimlere hitap edebilecegini gozden kaciran bunyelerin one surdugu gorus, yaptigi tespit.