bugün

bireysel futboldan ziyade kollektif futbol anlayışını benimsemiş, endüstüriyelleşen futbola karşı, amatör bir ruhla mücadele eden, asist yapan arkadaşının hakkını yememek için gol dahi atmayıp seyircilerin tepkisini çeken futbolcuların davranışlarıdır.

solculuğu kıçından anlayanları da mevcuttur. aha buyrun:

t.direktör: hadi oğlum yersin sen onu. bas çalımı, at golünü.
s.futbolcu: olmaz hocam. adem de gelsin duvar pası yapalım. ben biresyel futbola karşıyım.
t.direktör: ulan mis gibi gol kaçtı senin yüzünden. vurun la şuna.

hakem : dıırttttt kırmızı kart.
s.futbolcu: hocam bence kararınız hatalı. adem arkadaş resmen kendini yere attı. kırmızı kartı geri alıp bizim arkadaşa sarı kart göstermeniz daha uygun olur.
hakem: kırmızıyı geri aldım beyler. penaltı da iptal. adem sana da sarı gösteriyorum kendini yere atmaktan. sana da işime karıştığın için kırmızı.
s.futbolcu: hakkınız hocam.
t.direktör: ulan ulannnnnnnnnnnn. yaktın lan takımı. vurun la şuna.

t.direktör: hadi olum, bom boş kale at şu golü.
s.futbolcu: yok hoca atmam ben bu golü. ilk pas defanstan çıktı, ortayı da sağ bek yaptı. gelsin stoper atsın golü, onun hakkı bu gol.
t.direktör: ömrümü yedin ulan ibne! istifa ediyorum ben.
s.futbolcu: o kadar başarısız sonuçtan sonra ben olsam ben de istifa ederdim hocam.
t.direktör: gel ulan burayaaaa.

düdüt: lan şu geyik entryi siyasi tartışmaya dönüştürdünüz ya. ne diyem size.
fabrizio miccoli davranışlardır.* Bacağında bulunan che dövmesi kapanmasın diye her maç çoraplarını aşağıda tutar. ve büyük alkış alır.. *
paolo di canio'yu görünce kaçmak.
sağ kanatta oynamayı hazmedemeyecek olan futbolcudur.
(bkz: lucarelli)
(bkz: livorno)
her gol attığında sol yumruğunu havaya kaldıran futbolcudur.*

edit: neyini eksiliyosun birader ben mi diyorum kaldır yumruğunu diye? Yapıyor adam dinletemiyoruz napalım...
türkiye de yok sanırım solcu futbolcu. varsa da gizleniyorlar. ama fettoşçu çok var mesela. bir sürü. paraya para demezler. hem bu dünyaya hem öteki dünyaya çalışırlar. mesela hakan şükür, hakan ünsal, emre belözoğlu hepsi dincidir. hepsi de kötü futbolcudur. harbi harbi kötüdür.

he allah bu işe nasıl bakıyor o işi de öteki tarafta öğreneceğiz. tabi varsa...
sag bacagi kestirmek*.
(bkz: kemalettin şentürk)
türkiye'de kendi iddiasına göre "olan" futbolculara ait davranış biçimidir.

(bkz: ali eren beserler)

çok merak eden bu arkadaşın davranışlarını izleyerek bir şablon çıkarabilir.

kötü futbolcudan bahsetmişken, bu adamın fettoşculardan daha iyi bir futbolcu olduğu iddia edilemez herhalde... harbi kötü futbolcu arayana duyurulur.