bugün

gün itibariyle otobüste yaşadığım durum. kızın beni beğeniyorsa kusura bakma ama sana bok yemek düşer teyze!

-anne. şu eski montlu çocuğa baksana. çok hoş değil mi? (bu eski montlu çocuk ben oluyorum öhöm)
-(bağırarak) aman neresi hoş be. montu da ne biçim.

edit: montum hakkaten eski. modeli eski değil. dilenciyim ben.
(bkz: zevkler ve renkler tartışılmaz). teyze eskilerde kaldığı için yeni sezon ürünleri beğenmeyebilir. yırtık kotları hala eski zanneden amca ve teyzeler gibi.
kızın sizi bırakacağına işarettir ** annesi beğenmediyse kız artık annesine inat olsun diye bile sizinle uzun bir süre beraber olabilir. muhalefet olacak ya her şey de annesine.**
annesiyle ilgili gelecek planlarınızın olmadığı sürece fazla sorun olmayan durumdur.
kizin gorusunun yaninda hicbir onemi yoktur. kiz gercekten seviyorsa, istiyorsa annesi de er yada gec olur diyecektir.
mantıklı sallamamaya örnek teşkil eden olaydır..
(bkz: kaynana tripleri)
pazardan dönerken validenin elindeki poşetleri kapmakla halledebilecek kısa vadeli sorun. ayak üstü birkaç dakika muhabbet, '' anne sen bırak, ben taşırım, vallaha olmaz.'' jargonuyla validenin gözündeki beğenilmeyen adam profilini kırmaya çalışmak kesinlikle faydalı olur. anne ya da baba fark etmez, kendini kabul ettirmek isteyen insan rolünü güçlendirmelidir. o hikayede pasif kalmamalıdır. kızın yapabilecekleri sizi beğenmekten öte geçmez çoğu zaman. pelerini aileye açmak, özellikle de anneye açmak kısa zamanda sizi kahraman yapabilir.