tanım: bi kız var aga. siyaset konuşuyosun. ertesi gün düğünde görüyosun. yardırıyo...

+ ama başbakan da orda doğru konuştu yani...
- sen kimsin be! salak mısın nesin..!

böyle değil tabi... durun anlatiym;

sene... geçen sene. bi arkadaşım var, adı kaan. soyadı kılıç. doğum tarihi 30 haziran 1980. iyi çocuk, delikanlı adam, sıkı dost, organik kardeş, yumurtalı pide seven bi insan...
yolda yürüyoruz, aramızda şöyle bi diyalog geçti;

+ aga biz neden yoldan yürüyoruz, kaldırıma geçsek ya?
- sahi...

kaldırıma geçince bi kızla karşılaştık. aramızda şöyle bi diyalog geçti;

+ hacı keşke daha önce geçseydik kaldırıma, bak hemen karşımıza bi kız çıktı.
- sahi...

kız, kaan'ın eski bi arkadaşıymış. naber dediler, öpüştüler. ben o sırada düşündüm; "dostumun dostu dostumdur, o halde ben de bu kızı öpmeliyim". ve kızı öpmek için hamle yaptım. çevik bir hareketle çekildi ve o sırada arkadan geçmekte olan amcanın gıdısına yapıştım. ilk defa bir gıdıya yapışıyordum. amcayla aramızda şöyle bir diyalog geçti;

+ napıyon lan sen, amuha godumun?!
- öehh..

amcayı yolladıktan sonra, tekrar bunların yanına döndüm. kız, "nezamandır görüşemiyoruz, akşam dışarı çıkalım" teklifinde bulundu. biz de kabul ettik. saat 8'de biyerde buluşma kararı aldık. oturduk bi cafe'ye 3 çay söyledik. garsonla aramızda şöyle bir diyalog geçti;

+ abi bana bi çay...
- az önce verdiniz ya olm siparişi...
+ olsun...

neyse, çaylar geldi. konuşmaya başladık. ordan burdan okuldan, burstan derken konu siyasete geldi... kız sosyalist çıktı. arkadaşla aramızda şöyle bi konuşma geçti;

+ sosyalist ne lan?
- sosyal olm kız, onu diyo. aklı sıra bize hava atacak...

ordan konuştuk, bu partiden konuştuk, ülkücü girdik, sağcı çıktık. bilmem ne derken saat geç oldu, kalkmaya karar verdik. kaanla öpüştükten sonra sıra bana geldi. tam öpmeye kalkarken, çevik bir hamleyle gıdısına yapıştım. o sırada arkadaşla aramızda şöyle bir diyalog geçti;

+ hmmsff.. hımmfss
- senin ben...

ayrıldık, evlere dağıldık. ertesi gün benim de davetli olduğum bi düğünde karşılaştık bu kızla. kenara biryere oturdum, bakıyorum. birden gözüme bu kız ilişti. önce benzetemedim, sonra çıkardım... bi baktım meğer kız halaybaşıymış. öyle bi iştahlı ki anlatamam. hıldır hıldır oynadı. akabinde çiftetelli mi dersin, kolbastı mı dersin, delilo mu dersin, zeybek mi dersin, oryantal mi dersin, ne çaldıysa en önde bu... kendi kendime dedim; kız cidden sosyalistmiş. biz de hava yapıyo sanmıştık...