bugün

fiziksel olarak mümkün olmayan durummuş, yetkililer aydınlatsın efendim.
küçükken ben ben değildim sanırım, kanısına varabileceğiniz bir iddaa.
yanlış tespittir. kuzenim var. babası tuncelili. göz rengi bildiğin siyah. tunceli olduğunu bilerek belirttim. genelde tuncelili arkadaşlarımın çoğunun gözleri siyah.
vücuttA siyah renk pigmentin olmaması durumundAN ileri gelir. senin gözbebeğin yok! der çok kişi. ışık direkt vurunca görürsün desem de çoğu zaman haklı bulunmadığımı bilirim. başka arkadaşlarım da vardır bu renk gözü olan. siyah görünümlü kahverengisi.
lakin kara göz ile ilgili şarkılar, şiirler yazanların da bir bildikleri vardır elbet diyorum.
doğrudur, sadece çok çok koyu kahverengi vardır.
akıllara anında wes borland'ı getiren iddiadır. tabi ki lens kullanıyordu fakat yine de karizmatik bir duruşu vardı.

görsel
görsel
görsel
yanlış bilgidir. kendimden biliyorum, gözbebeğimi göremedim lan bu yaşıma kadar bildiğin kapkara işte.
Siyahın bir renk olmamasından kaynaklı olduğunu düşündüğüm durum.
Çok çok koyu kahverengi göz vardır. Mesela bende de durum budur. Işık vurunca anlaşılıyor ki çok koyu kahverengi. Yani göz bebeginden biraz daha açık bir renk olduğu belli oluyor.
Nasıl olmaz benim gözlerim siyah.
Çok çok çok koyu kahve demeyi gerektiren saçma gerçek.

Siyah işte! bunu deyince niye illa bir zeka küpü "siyah göz olmaaaz" diye çıkmak zorunda ki?