bugün

2008/2009 sezonunda turkcell super lig'de 17 takımın el ele verip uğraştıkları şey. dün gece yediğim yemek.

sivaslılar kızmasın. ya da kızsın lan bana ne. bak geçen sene bülent uygun henüz delirmemişken normal bir insanken, kendisini de sivas'ı da severdim. sonra adama büyü mü yaptılar muska mı bilemedim, bildiğin uçtu adam. geçen sene, kimse kendisinden şampiyonluk beklemezken "şampiyon olmak istemiyoruz amına koyim"le başlayıp bu sene kulübe tekmelemeye varan buhrandan sonra tüm şehirden soğudum şerefsizim. neyse mevzu bu değil.

galatasaray, fenerbahçe ve beşiktaş'tan bahsediyorum. trabzonspor'dan bundan sonra bir cacık olmaz. bir trabzonlu olarak, zaten bu futbolla olmasınlar da. hak eden kazansın. yalnız şimdi böyle girince konuya birden kahvede kağıt oynarken futbol muhabbeti yapıyormuşum gibi oldu. koz ver...

demem o ki, sivasspor şampiyon olur hafız. beşiktaş haftaya kayserispor'u yenemezse -ki inönü'de izlemek farz olmuştur artık- sivaspor şampiyon olacak, bir anadolu kulübünden şampiyon çıkacak, dünyaya barış, adalet ve beleş merlot gelecektir.

bunu da anlamam arkadaş. anadolu'dan şampiyon çıkınca n'olacaksa? sanki beşiktaş'la galatasaray gavur amına koyim. [yazar burada fenerbahçe'yi saymayarak, fenerbahçe'yi anadolu takımı klasmanına sokmak istemiştir).

şimdi hacı, bütün takımlara tek tek geçirim ya, eksi manyağı olur. ortalayalım.

siktir edin ligi; sedat'ımızla, mehmet yıldız'ımızla, hakan balta'mızla, gökhan gönül'ümüzle, şeref'imizle, hakkı'mızla [bak hala!], şu ispanya'ya bir koyuyor muyuz? ne oynuyoduk? kız almaz mı?

edit: ispanyolları hesaba katamadım tabiy...
sonucunda iki elle bi ziki doğrultamamak deyiminin karşılığını bulmasıdır.
olsa bile, bir anadolu kulübünden şampiyon çıkmış olmayacaktır. daha önce trabzonspor 6 kez şampiyon olarak bir anadolu kulübünden şampiyonluk çıkarmıştır zaten. trabzon kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti'nin bir ili olmadığı gibi, trabzonspor da manhattan'ın takımı değildir.
kimse "anadolu'dan ilk kez şampiyon çıksın" diyerek bu eylemi gerçekleştirmek istemiyor. "anadolu'dan şampiyon çıksın" diye yapıyorlar. yani trabzonspor şampiyon oldu diye daha önce, artık hiçbir anadolu kulübü şampiyon olamayacak mı? ya da kimse istemeyecek mi?

(bkz: ayar vermeye çalışırken ayar almak)
(bkz: si si si vas vas vas sivas sivas bas bas bas)
sivassporun şampiyon olmaya hakkı yoktur. sivasspora sempatisi olan biri olarak samimiyetimle söylüyorum. Eğer bu sene şans olurda sivas şampiyon olursa hak adalet yerine gelmemiş , beceriksiz bir takım şampiyon olmuş olur. sen git son haftalarda gaziantepe yenil, sonraki hafta evinde istanbul bb ye yenil, hacetteyi zor bela yen, sonrada gençler önünde yenik devam et. güç derman finişe yaklaşınca kalmıyorsa bu takımın kaliteli olmadığını gösterir...
geçen sene zorla gs'nin şampiyon olması gibidir.