bugün

karakter sınırlamasına takılmasaydı; yılda bir kere saat 09.05'te 2 dakika siren sesinden rahatsız olan şakirtin günde 5 kere okunan ezandan rahatsız olmaması olacaktı başlık.

şimdi bu şakirtlerin bu delikleri!! bu kadar hassas günde 5 vakit okunan ezana neden laf yapmıyorlar diye durup düşündüren olaydır efendim. ki ata'mıza yapılan bu saygı duruşu yılda bir kere sadece 2 dakika iken bu ezan her gün sabah saat 5ten akşam 8e her saat hoparlorlerden okunuyor..

biri despotizm mi demişti..?

2 dakika sonrasından edit: bir kemalist olarak asla ama asla ezan sesinden rahatsız olmuyorum... ama elbet olanlar vardır. ileri demokrasiyi savunanlara sözüm.

edit 2: burada bana mesaj gönderenlerden ve eksileyenlerden kat ve kat daha müslüman olduğumu da belirtmek isterim.

edit 3: genç yobazlar rahatsız.
ne kadar cok ataturk ten rahatsız olan insan varmıs ne oldu da bu kadar zamanda bu kadar dusman turedi. uzucu ne yazıkki ataturk din dusmanı degildi ataturk yobaz dusmanıydı sadece.
genç yobazların içine düşüp birtürlü çıkamadıkları durumdur. 2 dakkalık siren sesi biyerlerine batar ama aslında, batan siren sesi değil atatürk'ün devrimleridir.
öncelikle cidden türk milleti olarak, neleri kıyaslayacağımzı öğrenmeliyiz. bu başlı başına ofsayt bir kıyaslama, ezan ve siren sesi bir tutalamaz.

ammavelakin, o siren sesi de anlamını bile hoş gelir. hem inançlı, hem milliyetçi olunamaz gibi şeyler yansıtıyorsunuz, farkında değilsiniz. bunları yapmaktan kaçınmalıyız. kendimi bu dünyada tek sanmaya başlayacağım artık.
herşeye rağmen atatürkün türk milletinin kalbinden silenememesinin yaratmış olduğu rahatsızlıktır aslında.
esittir 30 sn. ezandan rahatsiz olup 5 vakit sirenden rahatsiz olmayan kemalist.

tamam anladik, sosyal sorumlusun da, kimi kime vurduruyorsun orasi muamma...

(bkz: al birini vur otekine)
(bkz: sirene döberjak)
(bkz: işten çıkarken ingilizce am günü yağ)
"senin beyni kuşa taksak ters uçar" diye karşıladığım gaf.
neden her defasında atatürkçü düşünce ve islam dini zıt kutuplarmış gibi anlatılır anlamam. sanki atatürk islam düşmanı arkadaş. sürekli şakirt diye nitelendirdiğimiz insanlar kemalistlerin birbiriyle sürekli çatışık durumda olması beni ziyadesiyle şaşırtıyor.
normaldir. ezandan rahatsız olan laikçilerin sirenden rahatsız olmaması bu durumun tersidir.
hem kimin daha çok müslüman olduğunu tespit edebilme hemde ezanla siren arasında acayip bi alaka kurabilme (ne alaka la) yeteneğine sahip yazarın şey yapma çabası. ama ney yapma çabası onu henüz çözebilmiş değilim.
dincinin önde gidenidir. büyük ihtimalle rte'ye oy veren %51'in içindedir.
ezan "salah" a yani kurtuluşa çağrıdır. siren ise fani bir kulun ölümüne matemdir.

ezandan rahatsız olunmaz.
tam tersi olacak durumdur. sireden rahatsız olmayan inançsızların ezandan rahatsız olması durumudur.
böyle bir sorun olduğunu ya da menntre gibi tam tersi olduğunu öne süren birinin dininden ve insanlığından şüphe ederim.
böyle bir durum yoktur.