bugün

çocuklar, siz çocuk değilsiniz.
ne biçim insan sensin.*
aslanım seni ufalarım genç adam
kibar olmaya çalışan öğretmen modeli ;

-oğlum sen hayvan mısın acaba?!
(#771554)..
-sizi yan odaya çeker üstünüze kusarım

-bu sınıfın dayısı benim ulan...

-(başka bir sınıfta) hayvan mısın oğlum bu sınıfta birisi hayvan olacaksa ben olurum. kimse benden daha hayvan olamaz.

hepsi aynı öğretmene aittir. okulumuzda sadece 1 sene barınabilmiştir.
istanbul lisesi müdür yardımcılarından, aynı zamanda yatakhane sorumlusu olan necati şoltun birbirinden enfes söylemlerinden biri :

- şolt otel mi lan burası ?
silinebilme ihtimaline karşı ayrı bir entryde yazıyorum. yine bir önceki entryde bahsi geçen hocanın bu sefer sansürlenmelik laflarını anlatacağım. ders boyu dellenen matematik hocası öğle arasını fırsat bilip sınıftaki tüm kız öğrencileri dışarı çıkartır ve aşağıdaki konuşmaları gerçekleştirir. ayrıca da s harflerini söyleyememekte söylemeye çalıştıkça etrafa tükrük saçmaktadır. bu da anlatımın trajikomikliği açısından önemli bir ayrıntıdır...

-(derin derin soluduktan sonra) deveye diken size siken lazım. ulan beynimi siktiniz tüm ders. sizin yüzünüzden beyin amcıklaması geçiriyorum her derste ulan ne biçim sınıfsınız...(diye devam eder)

tüm sözlük ahalisinden özür dilerim geçen küfürler için ancak bunlar yüzsüz bir fen lisesi matematik öğretmeninin sarfetmiş olduğu sözlerdir. suç benim değildir.
kulağınızı kırarım eşşek herifler..!
-siz o hareketleri gidin meyhanede, kerhanede yapın. aptal adamlar. * *
-konuşma kız, senin iki yapraklı defterinin ortasına imza atarım...
çalışmazsan konamazsın tabi sınav kağıdına!!! (almanca öğretmeni)
dersin ilgisi dışında olan öğrenciler dışarıya ?! (almanca öğretmeni)
çocuklar filmi nasıl göremiyorsunuz anlamadım ses sistemi arkada işte.. (almanca öğretmeni * )
Öğretmen : Senn!
Öğrenci : (Arkasına bakar.)
öğretmen : Sen sennn... Arkasına bakan.. Dersin başından beri çan çan çan konuşuyosun.
Bana bakkk seni beş yıl geçirmem bu dersten!
öğrenci : Ama hocam, bu dersin vizesinden sadece bana 100 verdiniz.
Öğretmen : Yaaaa... Demek ki neymiiişş, ben de hata yapabiliyormuşumm.
(bkz: sen çık bir hava al istersen)
hey adamım senin o beyaz kıçını tekmelerim
(harlem endüstüri meslek lisesi)
ted ankara koleji 2002-2003 öğretim yılı..
yer: 10-G sınıfı..
Ders: geometri
hoca: ilhan Çekli

pek normal olmayan arkadaşımız orkun o zaman yeni çıkan ilk gerçek ses melodili siemens cep telefonuna sahiptir.
telefonda bulunana "at kişneme sesi" gayet uyuz edici olmakla beraber, orkun bu durumun farkındadır.
ayrıca ilhan hocanın da boynunda problem olduğunu adı gibi bilmektedir.
orkun hain planını uygular.
ilhan hoca tahtaya dönük vaziyette kütük gibi ders anlatırken orkun telefonunu kişnetmeye başlar.
değerli hocamız başını sağa sola pek hareket ettirmediği için her seferine sınıfa dönmek zorunda kalır ve bir kaç kişneme sesinden sonra iyice dikkatı dağılır, sinirlenir. sesin nerden ve kimden geldiğini kavrayamadığı için kabak sınıfın başına patlar:
"LA SIÇICAM MASKOTUNUZA NEYiNiZE KAPATIN LAN ŞUNU DEYYUSLAR!!!"
patlatırım beynini.
bak hala konuşuyor yaa!oğlum kime diyorum ben!arapça falan mı konuşuyorum yoksa..
kızlar siz üzerinize alınmayın!
havaya mı anlatıyorum ben yaa!duvarlar mı dinliyor beni?
(bkz: anlamadığınız varsa anlayan arkadaslar anlatsın)
it gızlarımmmmm *
yaw siz haza itsiniz ananız babanız da sizi burda okuyor sanır!
buraya geçi gelen koç çıkıyor(bu da ne demekse?)
psikoloji hocamızın söylediği "eşşek misiniz hayvan mısınız" lafıydı. o gün bugündür mesafeli durur olduk ünvanında psiko bulunanlara.
zaman zaman mantıksızlığın doruğuna cıkabilen laflardır.
hoca halihazırda sinirlidir, hafiften sacmalamaya baslamıştır, o sırada kimliği belirsiz bir dimağ kedi sesi çıkarmaya başlar vee

-hoca: hişt pişt, o ne, hangi itoğlu it miyavlıyor, kimse o hayvan yanıma gelsin ders çıkışında..
+nickless cage:hocam 'it' miyavlamaz ki.
-hoca: ya öyle mi, sen de geliyosun ders çıkışında...
hoca dersi dinlemeyen aynı zamanda dinlemek isteyenlere dinletmeyen öğrencilerden çok bıkmıştır.
- *bakın gençler! *daha çok gençsiniz..*