bugün

sınav zaten bir nevi rekabet ortamıdır. orada 0.7 uç veren kişi bir nevi rakibine yardım etmektedir. verilmemesi gerekir. vermiyeceksin ki bir kişiyi rekabetten elemiş olacaksın.

(bkz: şaka lan şaka)
(bkz: arkadaşlar bir adet 0.7 uç sınavda 20bin kişi demek)
(bkz: öss)
-arkadaşlar 0 7 ucu olan varmı ?
-0 7 değil oğlum o, 0 5.
-hmm tamam. gerek kalmadi hocam.
(bkz: matematik)
sınav esnasında tam herkes kağıdına adapte olmuşken, sessizliği bozan, dolayısıyla konsantrasyonu da yerle yeksan eden soru cümlesidir. kanımca bu durumun vuku bulmasına sebep olanlar; sınava kalemsiz gelip de, sınavdan önce kalem isteyen kişilerden daha beterdirler.
uçtan başlayıp, silgiden devam edip de sözlüğe varana kadar giden gomük olay... sınava girmenin vermiş olduğu telaşe ile, kişi neyi yanına aldığını ya da neyi almadığını hatırlayamaz... tam kalemini çıkartmışken, bir de bakar, uç yoktur kalemde... millet tam, aldığı kağıdı bir güzel süzüp, kesip biçerken, hemen uç istenir... merhametli bir bağyan arkadaş ya da, menfaatsel boyuttaki bir erkek arkadaş hemen uç verir, akabinde sınav olayı da gelişir...
rahat adamlardır bu tipler...o gün sınav olduğunu bile o gün öğrenirler hatta bunların adı genelde ogün olur...çok severim böyle tipleri, arkadaşları 1 ay öncesinden sınavda ne çıkar, nereleri çalışcaz muhabbetleri yaparken bu abimiz evde birasına eşlik eden maçını izliyor olur...

ne var yani nedir, neden bu kadar abartılır bu sınavlar hiç anlamıyorum....sınavın ortasında birisi kalem ucu istedi diye kendinizden geçiyorsunuz,sinirlerinizi tavana yapıştırıyorsunuz...o nasıl bir yoğunlaşmadır ki bir kalem ucuyla tarumar oluyor....ilerde çocuklarınıza anlatacak bir anınız bile olmayacak sizin beah, hayatı sınavdan ibaret insanlar topluluğu....

bu adam sınavın ortasında abi bir sigara içip gelelim mi dese eyvallah derim yaa...sınavda kalem ucu istiyormuş da, rahatsız ediyormuş da....farkında değilsiniz ölüyorsunuz mütemadiyen, azıcık farkında olun beah....

bir vapur mu gördüm ne...aa ne güzel bir vapur...
yanında uç bile taşımayacak kadar ögrenci olmayan kişi * hareketi.
test sınavı yapılıyor ve gözetmen hoca da yerinde oturuyorsa, uç kutusunun arkasına yazılan cevapları aynen geçirmek için arkadaşa atılan fırlama bakışların ardından yapılan sinsi eylem.
(bkz: kendini zeki zanneden insan)
(bkz: insaflı hocalar)