bugün

fakirliğin şeyini (dilim varmıyor kültürümden) çıkarmış insandır. yahu sen zaten doğal hayatında fakirsin, zar zor bir bilgisayar almış 24 ay da taksite bağlamışsın. e daha ne? sims oynarken bile fakire bağlamanın mantığı ne? böyle adamlar gördükçe içim cız ediyor azizim. adam alışmış bir kere, koltuğun bile 2. elini arıyor oyunda. paran var senin diyoruz, inanamıyor. oyun neyine bunların yahu?
bu tipler cm, fm oynarkende bonservisi elinde olan futbolcuları transfer eder. yüreklerde "cız etkisi" yaratır.
insanın yaşadıklarının karakteri üzerinde bıraktığı etkiyi yansıtan çarpıcı bir tespittir.
(bkz: vermeyince mabud neylesin mahmut)
hayat bir oyun değil midir ki? Örneğin FRP... Fantasy Role Playing. Mesela zengin taklidi yaparsın. Bu da gerçek hayatta oyun oynamaktır. Dolayısıyla ego tatmini için sözlük sözlük dolaşıp zengin taklidi yapan tarla faresi tipli troller tarafından azizim paralamalarıyla haklarında başlık açılır. Hoş biliyorum amacın da bu zaten. Kendine acındırmak, hakaret ettirmek, açtığın başlığa entry girilmesini gördükten sonra orgazm sigaranı yakmak. Lakin. Az bi beyin kırıntısı göster lan.
kaderin cilvesidir. kişinin yakasını asla bırakmayacak durumdur.

(bkz: fakirliğin gözü kör olsun)
(bkz: ciple giderken otobüstekileri görünce ağlıyorum)
yetenek gerektiren olay . ki simste şifreler var (bkz: keşke hayatta da olsa böle yazınca 50bin para fln)
zor zanaattir ama ben de bu zanaati yapanlardanım.

mesela ben sims'te eve alarm taktırmıyorum, hırsız gireceği zaman ayetel kürsi okuyorum, gidiyor.