bugün

sigarayı bıraktıktan sonra bünyenin iştah patması sonucu yeme içme seçiciliğinin ortadan kalkması ve on günde en az üç-dört kilo birden almak.
standartların altında kilon varsa seni kendine getirecektir.
elmacık kemiklerin ortadan kaybolup adamakıllı yüz ifadeleri verebileceksindir.
ama standartların üstünde bir kilon varsa; sigara ve kilo ters orantılıdır.
sigarayı bırakmak hayatta yaptığım en mantıklı şeydi beş yıl tiryakilikten sonra. aldığım beş kilo ise gayet iyi durdu.
sigaranın doldurulamaz boşluğunu yemek yemek suretiyle doldurmaya çalışmanın ürünüdür. Sigarayı bırakamama sebepleri arasında gösterilir.
80 kilo iken 85e çıktım 25 günde. * **
edit: * *
normaldir. zira sigara iştah keser.

(bkz: içen bilir)
sıgarayı bıraktıktan sonra, abur cubur diye tabir edilen atıştırmalıklara müptela olunması sonucu oluşagelen, bireyin sahip olduğu kütlesel hacimin, genişlemesidir.
şu günler de içerisinde bulunduğum hayat akışı.

69 du 75 olmuşum. haziran başından beridir içmiyorum. vay be şişko mu olacağım acep? olsun ne edek.*
Yıllardır anlam veremediğim hadisedir. Ama başına gelince anlıyor insan. sigarayı bırakalı hemen hemen 1 ay oldu. yediğim öğün ya da kaloride pek bi oynama yok. ama tam 3 kilo almışım. enteresan bişey ya.
2008 yılında sigarayı bıraktım. Bıraktım derken 1 sigara dahi içmedim bu 10 yılda.

25 kilo aldım.

2008 e dönsem bırakır mıydım.

Evet. Allah size de nasip etsin.
Kilonuzun ortalama %10 unu alırsınız çünkü nikotinin kalp atışını hızlandırdığı, metabolizmayı hızlandırdığı söyleniyor. Yani yeme alışkanlığınız değişmese bile metabolizmanız yavaşladığı için kilo almanız çok olası.

Birkaç sebebi daha var ama en önemli sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

Lakin unutmamalıyız ki; aldığımız 3 5 kilo, bize sigaradan asla daha fazla zarar veremez. Kilo almak korkutmamalı sigarayı bırakmak isteyenleri.

En iyi metabolizma hızlandırma yöntemi ise elbette egzersiz yapmak. Nabzınızı yüksek attıracak egzersizler yapmak hem daha iyi hissetmenize vesile olacak hem de metabolizmanızı hızlandıracaktır.

Dumansız, sigarasız, sağlıklı kalın...
güncel Önemli Başlıklar