bugün

bazı insanların evine ekmeği zor götürürken sigaraya verdikleri paraya acımaktır.
akabinde kokusundan da tiksinilir ve sigara bırakılır. * *
(bkz: sigara içen insanların ölümüne acımamak)
içsen de öleceksin, içmesende denilip bir sigara daha yakılır..
sigara içen kimse, bu işi bilinçli yapıyor demektir kaldı ki para benim cebimden çıkmıyor. parasını sigaraya değil de başka bir şeye verecek olsa bunu finanse edecek ben değilim dolayısıyla bana ne. bu durumda sigaraya harcanan paraya acımak ahmaklıktır.
Paraya acınmalı, içene ise daha fazla acınmalıdır.
kafa olmadığı halde içine duman çeken insanların kendine zarar vermesi gerçekten acındırıcı bir durumdur bunun için arkadaşlarım harcadığında bile canım sıkılır.
hem harcayıp hem üzülmek sigara içinlerin ne kadar şuursuzca hareket ettiğini gösteriyor bu konuda. yoksa hem bilerek isteyerek para ver hem de git üzül, yazık. ya verme ya üzülme.

edit : bende içiyorum ama yazık bırakmak gerek. verdiğim paradan ziyade sağlığıma, halı sahada deli tuncay gibi koşan benim gibi bir insanın artık 5 katı bile zor çıkmasına ve o pis kokuya üzülmesi gerekir. ileri vadede ise kanser, koah, amfizem, kalp hastalıkları, damar sertleşmesidir üzülmesi gereken asıl nokta. paranın bunların yanında esamesi bile okunmaz.
x: sigara içmeyen kişi
y: sigara içen kişi

x: evin var mı?
y: hayır.
x: araban var mı?
y: hayır.
x: bak gördünmü o sigaraya harcadığın paraya bir ev bir de araba alırdın.

y: evin var mı?
x: hayır.
y: arban var mı?
x: hayır.
y: o zaman çok konuşma işine bak.
akabinde yapılan hesaplarla vay be şimdiye 3 tane evim olurdu diye pişmanlık duyulur.