bugün

su götürmez gerçektir efenim. siz hiç sigara içenlerin her akşam çıkıp sigara içmeyenlere laf ettiğini duydunuz mu ? hayır.. mantıken bakıldığında meyve veren ağaç taşlanır. yani bu adamlar sigara içmedikleri için bizden daha faydalılar sözde. hem paralarını harcamazlar, hem de sağlıklarına dikkat ederek bizden daha fazla ömürleri olur. ama her ne hikmetse bu kişiler ağızlarından salyalar akarak sigara içen kişileri yerden yere vurmak için çabalarlar. bunun adı ise kıskançlıktır apaçık. aslında hep içmek isterler ama parasızlık, çevre baskısı vb korkulardan dolayı içemezler. bırakın artık sigaramızı ne bok yerseniz yeyin.
bal gibi ortada durandır. ahhahaha.
akciğerlerin çürümesini ve ağızdan karşıdakine sigara kokusu yayılmasını kıskanmaktır. ilginçtir, evet.
oğlum kıskanmayın lan. ben kıskandım, kıskanan beynimi sikeyim.
Adam size sigara içme zararlı parana da sağlığına da yazık diyorsa sizi düşündüğü içindir sen onu kalkıp kıskanmak olarak algılıyorsan karakter yoksunusundur. Allah sizin gibilerle arkadaş etmesin kimseyi.
sigarada o kadar dolaylı vergi var ki ciddi bir gelir kalemi bütçe için. bu nedenle diğer ürünlere dolaylı vergi ihtiyacı azalabilir. ailem dışında herkes paket paket içsin. kıskançlıktan çıldıyolar bol bol sigara içilsin.
Tam tersi olan durum zira bırakmayı isteyip bırakamayan çok insan tanıyorum.
gün gibi aşikardır!
16 yıl aralıksız içip 8 yıl 9 ay 15 gündür bir nefes çekmek isteyen ama çekmeyen şahsımın durumu. Dizilerde filmlerde cayır cayır sigara içiyorlar içim gidiyor. Sandık benzeri tahta bir kutum var. içinde sigara tabakası ve çakmağım duruyor. Arada açıp bakıyorum ne günlerdi diyorum.