bugün

ucuza getirelim diye, açık tütün alıp, makinayla doldurduğumuz boş tüpler karaborsaya düşmüş. 6 ay önce 4 liraya satılan 200 lü kutu 12 liraya kadar çıkmıştı en son. şimdi ise yok. evet baya yok. yarım kilo tütün alırsan 1 kutu veririm diyor adamlar. napıcam lan yarım kilo tütünü diyorum, ver parasıyla değil mi diyorum, valla olmaz kardeş diyorlar, alamıyorlarmış, toptancılar vermiyomuş, çok az alabiliyoz diyorlar.

sanırım tütne yönelen tiryakiler nedeniyle sigara patronları epey zarar etti ve bu işi baltalama yoluna gittiler. hemen bahane hazır, pkk ya gidiyor paralar diye dedikodu çıkmış. arkadaş bi sigaramız var, onuda efendi efndi içmekten caydırdınız, eziyete döndürdünüz bırakın bari bunu içelim lan.
sigaradan nefret edip, işalla toptan yasaklanır diyenlere benim bedduam, işalla bi gün internet toptan yasaklanır.

tanım : karneyle dağıltın bari dedirten hadise.
yakında filtreyide getirirler kuzey ıraktan diye düşündüren talihsiz olay.
pkk lı orrospu çocunun sattığı filtreyi kullanmaktansa, gazeteye sarar içerim deirtendir. hatta sigarayı bırakırım. pis pkk lı ibneler sizi.
yapılan her zam, yasadışı oluşumlara aktarılan kaynaktır.

eğer konu sağlık ise, sigaradan daha vahim olan gdo-hormon-tarım ilaçları gibi öncelikler var iken bu telaş ve gayret neden?
türk tacirinin şeref yoksunu fırsatçı oluşundan sebep; markası ve tipleri her defasında değişen boş sigara filtresi fiyatlarının yerinde durmaması sorunudur.

hepsi anlaşmış gibi tütün almazsan filtre satışıda yapmazlar ve ne allahın hikmetiyse? tütün fiyatları yerinde sayarken üç kuruşluk boş sigara filtresi * fiyatları her hafta değişir, bazende ucuzlar çünkü müşteri kaybına uğrar enayiler.