bugün

yerel veya genel seçimlerde oy kullanmayacağını ısrarla belirten tiptir.

böyle hamidolar var işte, "seçimlerde oy kullanmayacağım ben" diye çığırtkanlıklar yaparak gezinen adamlar. bundan bir karizma edindiklerini sanıyorlarsa; onların amına koyayım ben işte; çok ayıp ediyorlar.

"hiçbiri hak etmiyor yeaa", "her halk hak ettiği şekilde yönetilir; bu yüzden oy kullanmayı düşünmüyorum" falan filan lafları ile kafa sikerler.

sümerbank süveteri gibi adam işte; ne yaparsın, ehe.
seçim sisteminden bihaber, kullanmadığı oyun akp ye milletvekili olarak döneceğini bilmeden meydanlarda akpye söven kişi.
kendini klas sanan seçmen tribi.
bi arkadaşım da, "hiçbirini kırmıyorum, hepsine birden basıyorum." diyo lafı geçti mi.
kullanmadığı oy kemalistler tarafından ak parti'ye yaradığı zannediliyor diye üşenmeyerek gidip ak parti'ye oy atan adamdır.
doğal olanın adamıdır. sorusu olan varsa buyrun benim.

demokrasiye inanmıyorum öncelikle.

millet iyi olanı seçer biz en az kötüyü bulmaya çalışıyoruz.
millet kendini yönetecek olanı seçer. biz kendi soyguncumuzu seçiyoruz.

ve ben kendimi soyguncuma oy verecek kadar alçalmadım.
ve ben çocuklarıma ileride akp ye chp ye mhp ye bdp ye oy verdim demek istemiyorum. başa hangisi gelirse gelsin muhalefeti hangisi yaparsa yapsın biliyorum ki beceremeyecek ve ben çocuklarıma bu beceriksizlere oy verdim demek istemiyorum.
bomboş bir adamdır. politik olmamayı politik bir tavır gibi sunmaları başlı başına bir komedi.
(#11715829)
sistem düşmanıdır. tıpkı sistemin ona olan düşmanlığı gibi.
hiç kimseye hiç bir kesime oy vermeyecek olan tiptir.

akp desen ; yatırım yaptılar eyvallah ama, çokta götürdüler çarptılar bayağı..

chp desen ; onlarda halka tepeden bakmaktan, belli kesimlere çalışmaktan başka bir iş bilmezler..

mhp desen ; ırkçıllık yapmaktan, terörden başka bir propaganda aracı olmayan fazişan bir parti.. (en pisi)

bdp desen ; bunlarda tam anlamıyla dürüst değil ama, çokta iyiler diyemeyiz..
(bkz: oy kullanmayan orospu çocuğu vatan hainidir)
mal adamdır.

oy kullanmıyorsa sistemden memnun değildir, sistemin sorumlusu da akp'dir. buna göre eğer sen akp'nin başarısız olduğunu ve iktidardan inmesi gerektiğini düşünüyorsan o oyu akp'nin en büyük rakibine vermek zorundasın.
kime oy verelim a.q. diyen haklı adam tepkisi. adam haklı beyler.
apolitik olabilir.
Aşağıdaki müthiş sözü akla getirir.

Halk temsilcilerini seçtiği için özgürdür, diyorlar. Bu, öküzün istediği kasabı seçmesi gibi bir şeydir.

Max Stirner

Aşağıdaki müthiş karikatürü de akla getirir

görsel