bugün

29 mart 2009 yerel seçimleri için cicili bicili parti amblemleriyle donatılmış seçim araçlarında çalınan şarkılardır.
a partisi, b partisi derken akşama kadar adamın kafasını zikerler.
şuana kadar duyulan en bomba şarkısı ise akp aracında çalınan fatih ürek 'in hadi hadi hadi şarkısıdır. ne yalan söliyim yakışmış.
demet akalın ın "aşkın açamadığı kapı" şarkısını da chp revise etmiştir. neymiş "chp.den iyisi dürüstü mü var"mış. şükür ki bu akşamla bitti bu rahatsızlık.
geçen hafta tv karşısında sızmışken kulağıma yine o bilindik şarkı geliyordu. "düm tek tek"... "ulan" dedim, "iyice bokunu çıkardınız yahu. anladık şarkı güzel de ne bu yani her arabada" derken camı bi araladım ne göreyim? Mhp belediye başkanı adayının minibüsünde bangır bangır hadise düm tek tek çalıyor.. "yuh" dedim içimden... bari "sex machine" çalsaydınız!
"oyunu bozmak için
destanlar yazmak için
saadet vakti geldi."

ilahi gibi başlar hu cekersiniz sonra oryantale döner kalkıp oynayasınız gelir.her nabza şerbet dökmüşlerdir. ne de olsa (bkz: fark var saadet var)
istanbul beşiktaş'da chp den belediye başkanı ve adayı ismail ünal için çalınan parça

"ismail ünal beşiktaş için,sonuna kadar devam edelim"
kimin milliyetçi, kimin devrimci, kimin bilmem neci olduğunu unutturan şarkılardır. çevreyi rahatsız etmek dışında bir işlevleri yoktur. geçen günler türkiye siyasetini birbirine benzeyen derinliği olmayan fırkalara mahkum etmiştir. aslında fırka yerine parti demek lazım çünkü yapılanlar parti tadında eğlencelikten öte değil.
gülben ergen-sürpriz. maltepe'de çalıyor.
insanların kulak sağlığına zarar vermekten başka bir işe yaramayan şarkılardır.Özellikle muhtar adaylarının ki.
Akpninki bna karnemi hatırlatıyor .
(bkz: )Gönüller bir dualar bir matematik bir kimya bir almanca bir...