1. 1.
  diyarbakır baro başkanı. geçtiğimiz günlerde diyarbakır'dan ankara'ya gelip başbakanla görüşen sivil toplum kuruluşları heyetinde Kürtçe eğitim talebini başbakan'a ilettiğinde başbakın'ın ona almanya'daki Türklerin böyle bir hakları olmadığını örnek verip "yalan söylüyorsun, dürüst değilsin." şeklinde basına yansıyan sözüne muhatap kalmış zat.

  ***

  Başbakan bu bölgede kaç yüzyıldır yaşamış ve yaşlanmış bir halkı almanya'ya gideli daha elli yılı bile dolmayan Türkleri örnek verip yanlış bir kıyaslamaya gitmiştir. zira basına yansıyan şekliyle bile baktığımızda almanya'da yükselen ırkçı yaklaşımlara inat güneydoğu halkının buraya gelen türklere ne kadar misafirperver davrandığını etrafımıza sorduğumuz herhangi bir insandan rahatlıkla anlayabiliriz. bölge halkının yani kürtlerin artık kucaklayıcı açılımlara ve yaklaşımlara ihtiyacı olduğunu artık herkesin görmesi gerekir ve bu amaçla başbakanla görüşmeye giden heyette de umutlarımızı diri tutup heyecanla beklerken basına sadece yukarıda zikrettiğim söz yansıdı.

  ***

  sezgin tanrıkulu yaşanan olaydan sonra odadan çıkmış ve güneydoğu'luların umudu bir başka bahara kalmıştır.
  5 -9 ... ferhengnus
 2. 2.
  neşe düzel'e verdiği röportajda faili meçhuller, jitem, siyasetçilerin faili meçhullere ilgisizliği ve erdoğan'ın davos çıkışının benzerini kürtlerin de beklediği ile ilgili güzel konulara değinmiş avukat.
  2 -2 ... ferhengnus
 3. 3.
  önder aytaç'ı tabiri caizse bir taraflara yerleştirmiş kişidir. çok iyi konuşur.
  -1 ... benjamin kastaryan
 4. 16777211.
  habur'dan giriş yapan pkk'lıların avukatlığını üstlenen, ergenekon davası'nın bir demokrasi mücadelesi olduğunu savunan diyarbakır barosu eski başkanı, chp'nin yeni gözdesi pm üyesi. apo'nun da chp'ye katılmasını sağlayabilir. neden olmasın? gürsel tekinler, mesut değerler, leyla zanalar chp-shp sayesinde siyasete girmediler mi? apo da habur'dan giren pkk'lılar gibi pekala chp'den girebilir.
  4 -1 ... eti puf
 5. 16777212.
  siyasete teröristleri çağırıp habur'dan davullarla zurnalarla giriş yapmalarına izin veren, üstüne bir de maaş bağlayan akepeden değil de chp'den giriş yaptığı için eleştirilen adam. akepeden girse çeşitli kapılardan gelecek yeni yeni teröristlerin savunmasını daha kolay yapabilirdi oysa ki.
  1 -3 ... killanici
 6. 16777213.
  12 haziran seçimlerinde chp diyarbakır milletvekili adayı olması beklenen fakat tercih kısmını boş bırakıp nihai kararı kılıçdaroğlunun vermesini isteyen hukukçu.

  Sanırım diyarbakırdan seçilmesinin mümkün olmadığının farkında.
  ... dubara
 7. 16777214.
  Yüreği diyarbakır'dan aday olmaya yetmeyen chp'li.
  2 -1 ... dubara
 8. 16777215.
  Mehmet Faraç'ı tehdit eden chp istanbul milletvekili adayı.

  http://videonuz.ensonhaber.com/izle/tanrikulu-ile-mehmet-farac-in-canli-yayin-kavgasi
  1 ... dubara
 9. 0.
  pkk cenazelerine katılan adam. artık chpliler partinin kimlerin elinde olduğunu görsünler.

  http://www.facebook.com/v...=66565699102&comments
  -1 ... devlerulkesindekibucur
 10. 1.
  hakkında "pkk cenazesine katıldı" diye paylaşılan video'nun külliyen yalan olduğu onurlu doğulu avukat.

  o video, pkk cenazesinde değil, 10 vatandaşın öldüğü bomba saldırısından 1 yıl sonra, olayı anmak ve faillerin bulunmasını istemek amacıyla yapılan bir konuşmada çekilmiştir. bilginiz olmadan, fikriniz olursa böyle saçmalıyorsunuz işte! pkk cenazesine katılmış! peh!
  -3 ... mrcienfuegos