bugün

diyarbakır baro başkanı. geçtiğimiz günlerde diyarbakır'dan ankara'ya gelip başbakanla görüşen sivil toplum kuruluşları heyetinde Kürtçe eğitim talebini başbakan'a ilettiğinde başbakın'ın ona almanya'daki Türklerin böyle bir hakları olmadığını örnek verip "yalan söylüyorsun, dürüst değilsin." şeklinde basına yansıyan sözüne muhatap kalmış zat.

***

Başbakan bu bölgede kaç yüzyıldır yaşamış ve yaşlanmış bir halkı almanya'ya gideli daha elli yılı bile dolmayan Türkleri örnek verip yanlış bir kıyaslamaya gitmiştir. zira basına yansıyan şekliyle bile baktığımızda almanya'da yükselen ırkçı yaklaşımlara inat güneydoğu halkının buraya gelen türklere ne kadar misafirperver davrandığını etrafımıza sorduğumuz herhangi bir insandan rahatlıkla anlayabiliriz. bölge halkının yani kürtlerin artık kucaklayıcı açılımlara ve yaklaşımlara ihtiyacı olduğunu artık herkesin görmesi gerekir ve bu amaçla başbakanla görüşmeye giden heyette de umutlarımızı diri tutup heyecanla beklerken basına sadece yukarıda zikrettiğim söz yansıdı.

***

sezgin tanrıkulu yaşanan olaydan sonra odadan çıkmış ve güneydoğu'luların umudu bir başka bahara kalmıştır.
neşe düzel'e verdiği röportajda faili meçhuller, jitem, siyasetçilerin faili meçhullere ilgisizliği ve erdoğan'ın davos çıkışının benzerini kürtlerin de beklediği ile ilgili güzel konulara değinmiş avukat.
önder aytaç'ı tabiri caizse bir taraflara yerleştirmiş kişidir. çok iyi konuşur.
habur'dan giriş yapan pkk'lıların avukatlığını üstlenen, ergenekon davası'nın bir demokrasi mücadelesi olduğunu savunan diyarbakır barosu eski başkanı, chp'nin yeni gözdesi pm üyesi. apo'nun da chp'ye katılmasını sağlayabilir. neden olmasın? gürsel tekinler, mesut değerler, leyla zanalar chp-shp sayesinde siyasete girmediler mi? apo da habur'dan giren pkk'lılar gibi pekala chp'den girebilir.
siyasete teröristleri çağırıp habur'dan davullarla zurnalarla giriş yapmalarına izin veren, üstüne bir de maaş bağlayan akepeden değil de chp'den giriş yaptığı için eleştirilen adam. akepeden girse çeşitli kapılardan gelecek yeni yeni teröristlerin savunmasını daha kolay yapabilirdi oysa ki.
12 haziran seçimlerinde chp diyarbakır milletvekili adayı olması beklenen fakat tercih kısmını boş bırakıp nihai kararı kılıçdaroğlunun vermesini isteyen hukukçu.

Sanırım diyarbakırdan seçilmesinin mümkün olmadığının farkında.
Yüreği diyarbakır'dan aday olmaya yetmeyen chp'li.
Mehmet Faraç'ı tehdit eden chp istanbul milletvekili adayı.

http://videonuz.ensonhaber.com/izle/tanrikulu-ile-mehmet-farac-in-canli-yayin-kavgasi
pkk cenazelerine katılan adam. artık chpliler partinin kimlerin elinde olduğunu görsünler.

http://www.facebook.com/v...=66565699102&comments
hakkında "pkk cenazesine katıldı" diye paylaşılan video'nun külliyen yalan olduğu onurlu doğulu avukat.

o video, pkk cenazesinde değil, 10 vatandaşın öldüğü bomba saldırısından 1 yıl sonra, olayı anmak ve faillerin bulunmasını istemek amacıyla yapılan bir konuşmada çekilmiştir. bilginiz olmadan, fikriniz olursa böyle saçmalıyorsunuz işte! pkk cenazesine katılmış! peh!
10 vatandaşın öldüğü bomba saldırısında ne alakaysa zafer işaretleri yapılıyor çok ilginç. savunacağım diye kendinizi şaşırmayın *
ne olduğunun anlaşılması için zafer işareti yapmasına gerek olmayan , chp seçmeninin chp nin nereye gittiğini görmesi adına önemli bir örnek.

sezgin tanrıkulu habur'dan kutlamalarla giriş yapan, kahraman gibi karşılanan teröristlerin avukatıdır.
binlerce ailenin evine ateş düşüren hainlerin silah arkadaşlarının avukatıdır.

bingöl'de silahsız olarak katledilen 33 erimizin katillerine terörist diyemeyen diyarbakır eski baro başkanıdır.

kızımız serap eser'i yakan köpeklere gıkını dahi çıkaramayan diyarbakır eski baro başkanıdır.

fazla söze gerek yok.
Gürsel tekin ile beraber chp'yi ele geçirmelerine ramak kalan avukat-siyasetçi.
Pkk nın KCK diyarbakır başkanı , aponun avukatı, Eski baro başkanı. Pkk ya maddi ve manevi destekçisi. gandi kemalin ssk müdürü olduğu zamanlarda , güneydoğuya giden telsizlerin pkk ya verilmesinde aracılık yapan hukuk! adamı.
milliyet gazetesi'nin usta kalemlerinden fikret bila'nın chp genel başkan yardımcısı sezgin tanrıkulu ile yaptığı röportajdan notlar. aynı zamanda diyarbakır eski baro başkanı olan sezgin tanrıkulu'nu kamuoyu habur sınır kapısına gelen teröristlerin avukatlığını yapmasıyla hatırlıyor.

--spoiler--
chp’li tanrıkulu: özerkliği getireceğiz, okullarda kürtçe dersi olacak
--spoiler--

http://www.kirpihaber.com...a-kurtce-dersi-olacak.htm
sırf bdp'nin oyları düşmesin diye istanbuldan milletvekili adayı olarak gösterilen chp genel başkan yardımcısı, habur avukatı. istanbulda chp'ye oy verecek vatandaş verdiği oyla pkk teröristlerinin avukatını yüce türk meclisine taşıyacaktır.
yasadışı pkk kongra-gel terör örgütünün avukatlığını yapmıştı, chp genel başkan yardımcısıydı şimdi ise istanbul ilimizden milletvekili adayı.

(bkz: ya seçilirse)
apo'nun "bdp yetmez chp'yede adam sokun" emri gereğince chp safında seçime giren, kck-pkk avukatı.
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1588944782432&oid=200150207019&comments
(#12017237) ve seçildi.

hala konuşabilsin k.daroğlu (!)

http://www.facebook.com/v...200150207019&comments
bdp'lilerle kck duruşmasına katılmış.

e karar ve be adam chp'li misin bdp'li misin?
chp'nin yaşadığı tezatlığın bir tezahürü daha.
sınır ötesi harekata karşı çıkan bir diğer cumhuriyet savunucusu muhteşem adamdır.
kardeşi de vatandaşlıktan atılmıştır, apo itine düzgüğü methiyeler hasebi ile.

diğer ultra milliyetçi için (bkz: hüseyin aygün)
akp iktidarı döneminde türkiye’nin bir cezaevine dönüştüğünü iddia etmiş chp genel başkan yardımcısı .
''her ne kadar türkiye'de demokratik zemin arzu ettiğimiz bir seviyede değilse bile silahla ve şiddetle sorunların çözülemeyeceği konusundaki görüşümüz öteden beri nettir'' diye konuşmuş chp genel başkan yardımcısı.
http://www.dha.com.tr/sez...dakika-haberi_253459.html. Ayarın allahını vermiştir ama anlayana
nasıl olmuşda atatürk'ün kurmuş olduğu partide genel başkan yardımcılığına kadar yükselmiş dediğim, leyla zana ve türevlerinden hiçbir farkı olmayan şahıs.
görsel
görsel
"Terörist cenazelerine ‘şehit’ diyen" kişi.
bir hüseyin aygün'den çok daha fazlası.
"Öcalan üzerindeki teciritin" kaldırılmasını istedi.

http://www.aktifhaber.com...ocalan-istegi-679709h.htm
atatürk'ün partisinde siyaset yapma imkanı bulmuş, atatürk ve türk düşmanı bir kürtçüdür.

not: ona altı oklu bayrağın gölgesinde bunları söyleme cüretini verenler utansın.
görsel kendisine şişme bot vereceğim bununla imralıya gidebilir.
görsel
yeni chp'yi tanımlayan en iyi siyasi figür. vay be chp bu hallere de mi düşecekti ?
cia ajanı olduğu iddia edilen chp milletvekili.
http://www.ulusalkanal.co...ini-kabul-etti-h1441.html
rte 'nin birgün yazarı erbil tuşalp hakkında açtığı tazminat davasıyla aihm 'nin verdiği objektif kararı göze sokmuş ve yazısını erdoğan'ın ödeyeceği meblağı devlet hazinesinden değil kendi kişisel parasından ödemesi gerektiğini de vurgulamış chp başkan yardımcısı.

ifade özgürlüğü açısından yerlerde süründüğümüzü gösteren yazı için:

`http://birgun.net/haber/e...isel-sorunlari-10934.html`
cumhuriyet halk partisi'nin barış ve demokrasi partisi-halkların demokratik partisi-kürtler-kck gibi konularda ve buna benzer alAKALI işlerdeki sözcüsüdür.
hiç haz etmediğim adam.
bunun da pislikleri çıkar yakında.
neyse zaman gösteriyor.
hiçbir şey gizli kalmıyor!

wikileaks'te adı anılanlardan!
Adli yargılanma için dün yeni yasa teklif vermiştir.
Chp'den zerre hazetmeyen biri olarak kendisine kucak dolusu teşekkürlerimi iletiyorum.

Adaletin peşinde koşun, gerçekçi olun, haksızlığa karşı durun, isterseniz canımı yiyin.
akpli başbakan ve bakanların yolsuzluk yaptığına inanıp aziz yıldırım liderliğindeki şike ve teşvik örgütünün işlediği suç gerçeğine inanmayan bir adet chpli.

(bkz: şike aklama kanun teklifi)
(bkz: büyük şike koalisyonu)
chp genel başkan yardımcısıdır..

an itibarıyla chp milletvekili melda onur ile birlikte pkk'lı katillerin cenaze törenine katılmıştır..

chp'ye neden oy verilmemesi gerektiğinin canlı-kanlı iki ayaklı kanıtıdır..

http://sozcu.com.tr/2014/...nin-ardindan-olay-527413/
HDP Washington Temsilciliği'nin organize ettiği, Centger For America Progress adlı düşünce kuruluşunun da desteklediği " Ortadoğu 'da Yeni Kürt Realitesi: Riskler, Beklentiler ve Fırsatlar" adlı konferansa konuşmacı olarak katılmış kişidir kendisi geçenlerde. Öncelikle konusu Ortadoğu olan bir konferansta Ezidiler’den Kürtler’e, Kürtler’den Süryaniler’e herkes var. Sadece Türkmenler ve onların temsilcileri yok.

Acaba nedendir?

meseleler "sadece insani" kaygılar değil miydi? Gaflet mi? Delalet mi? ihanet mi?

Arkasında genel merkez desteği hissetmeyen bir kişi başka türlü bu kadar “açılabilir” mi?

Sezgin Tanrıkulu’nun kimin kulu, kimin piyonu olduğu yeterince açık değil mi?

PKK ve onun kuyrukçuluğunu yapan sözde sol kesimin neredeyse hepsi etkinliği “Kürt Konferansı” olarak veriyor. Fakat hiçbirisi etkinliğin Amerika merkezli olmasından rahatsız olmuyor, neden?

Bir partinin Genel Başkanı, seçmenlerinin neredeyse tamamının zıttı yönde düşünen, hatta belki de ona koltuk kaybettirecek bir kişinin -ki bu kişi etkin olduğunu iddia ettiği seçim bölgesinde de başarısız- neden bu kadar inatla arkasında durur, eğer ortada bir "vazife" durumu yoksa?

En ufak bir açıklamada bazı vekilleri disipline göndermekle tehdit eden Kemal Kılıçdaroğlu’nun, parti tüzüğünü Güneydoğu sınırlarımızdan farksız hale getiren Sezgin Tanrıkulu için hiçbir şey söylememesini nasıl yorumlamalı?

ihanet çok, nereden tutsan elinde kalıyor. Ama bunlardan daha çok, CHP Genel Merkezi bu projenin destekçiliğine soyunurken parti seçmeninin suskunluğu, delegesinin ise tercihi can sıkıyor.

Tarih haini yazarken niyet analizi yapmaz. Tercih ettiklerini ve tercihlerinin sonuçlarını dikkate alır sadece. Anımsamakta fayda var.
tunceli olayları için chp adına özür dileyen chpli milletvekili. kendisi zamanında sözde ermeni soykırımı için de özür dilemiştir: http://www.ozurdiliyoruz.com
Acaba Atatürk ve arkadaşları chp'nin birgün kürtçülerin eline geçeceğini düşünür müydü. Haburda pkk avukatlığını yapan kişi, dersim olaylarında özür dileyen kişi, eee ne kaldı ermeniler için özür dilemeside yakındır.
az önce adliyede görüştüğümüz demokrat olması yönünde izlenim bırakan vekil.
ön seçime girmeden direk merkezin ekmeğini yiyen kürtçü liboş vekil. genel balkan yardımcısı. enstrüman.
savcı Mehmet Kiraz'ın şehit olmasında pay sahibidir. neden mi?

teröristler rehin alma sırasında bu şahısla görüşmek istemişler adam adliyeye gelmediği gibi telefonlara bile çıkmamış.

neden bu konuşulmuyor??
Sadece avukat (müvekkilleri apo, pkk ve yan kolları, dhkpç) değilmiş! Chp genel başkan yardımcısı sıfatı olduğu için hükümetin kendisinden arabuluculuk için yardım istemesi gerekirmiş! O yüzden çağrıldığı halde adliyeye gelmemiş... Telefonlarını açmamış!
Bu elim terör olayının ilginç kıvrımlarından biridir.
CHP'de değil üst düzey görev almak, nasıl barındığı şaşkınlık uyandıran kişi.