bugün

ağzından çıkanı, kulağı duymayan insanın sözü. gülben ergen de söylemiş. hepimizin, mecburen sezaryenle doğum yapan yakınları vardır, yoksa da olacaktır. sezaryeni, acısız doğum sanan bünyelere, bu kadınların söyleyecekleri vardır mutlaka. onlar da, tv stüdyolarında ve konserlerde sabaha kadar kikirdeyen ve gezmek uğruna çocuklarını, bakıcıların eline bırakanları duygusuz buluyorlardır.
anal kanalımla güleceğim söylemdir. sezaryenle doğum mecbur kaldıkça yapılır. belli endikasyonları vardır. keyfe göre sezaryenle doğum yapılmaz. gülben ergen ahlak komiseri olmuşta haberimiz yokmuş. bsg diyorum.
çok bakımsız bir hastanede normal doğum yapmasını önerdiğimiz gülben ergen özlü sözü. çok duygulu ve anaç gördük kendisini. daha fazla duygu istiyorsa, hastane adı verebiliriz.
bağdat'ı değil de bağdat'ı alma olayını seven insan cümlesi. duygusuzmuş duygularını aldır o zaman sırf o doğurma anındaki duygu için doğuruyosan?
malum yerin yırtılması mıdır acaba gülben ergen'i duygulandıran.
bende diyorum bu kadın nasıl böyle duygulu duygulu söylüyor şarkıları...
gülben ergen'in kişisel iticiliğinden dolayı duyanlara saçma gelen cümle.

aslında hiç de saçma değil, dünyaya bir bebek getiriyorsun, ne zorluklar, ne acılar yaşıyorsun o 9 ay boyunca ve doğum esnasında.

doğan bebek hayatı, senin doğurganlığını, kadınlığını, ayrıca bir erkeğe olan aşkını sembolize ediyor.

başrolde senin olduğun bir film gibi hamilelik. neden kaçırasın ki final sahnesini?

hem sezaryene, hem de normal doğuma şahit olmuş bir insan olarak, ne kadar zor olursa olsun normal doğumu tercih ederim ve doğduğunda bebeğime ilk dokunan ben olmak isterim. bunda hiçbir gariplik yok.

edit: sezaryenin zorunlu olduğu durumlar tabii ki bu cümlenin kapsamına girmemelidir.

(bkz: elektif sezaryen)
söyleyen kişiye bunun duygu ile alakalı bir şey olmadığının hatırlatılması gerektiğini gösteren cümle.anne ve bebeğin sağlığı için gereken bir şey ise yapılır.bu kadar basittir.üzerinde demogoji yapmaya değmez.