bugün

yılbaşı kutlamalarında taksimde yaşanan görüntülerin benzeri yaşanacak durumdur.

+ necmi kapat olum arayı çıkıyor fıstıklar.

- tamam abi gelsin hazırım ben. *
http://www3.bobiler.org/u...isiz_mac__24503996878.jpg
Sporun aslında holiganizm den çok karşılıklı saygıdan ibaret olduğunu kanıtlayabileceği gerçeğini ortaya koyan ceza yöntemi.
kısa zaman sonra döner bıçağıyla gezen kadın fanatikler görmemize sebebiyet verebilecek gelişmedir. işin şakası bir yana makul bir uygulamadır. ancak kadınlar ve çocuklar tezahürat yapmasınlar. ergen sesi kadar iğrenç pek az şey vardır bunun üzerine bir de kız çocuğu çığlığını ekleyin. maçların kadınlar matinesine dönmesi ise işin cabası. düşünsenize baklavalar. börekler, sarmalar, kısırlarla falan güne gider gibi maça giden kadınları. elinde mendil bileği dönmüş gökhan gönül için ''ayyy bu çocuğa da çok haksızlık yapıyorlar'' şeklinde dizi izler havasında maç analizleri. maça gidecek kadınlar bunları yapmasınlar. yapılan tezahüratında ilkokul beşinci sınıfta, sınıflar arası futbol turnuvasında, sınıfının maçını izleyen kızlar gibi olmamasına gayret göstersinler. yaratıcı olsunlar, özgün olsunlar. yemin ediyorum içim kıyıldı bu anlattıklarım gözümde canlanınca.
(bkz: futboldan soğuma sebepleri)
futbolda yaşanan masa başı işleri ve çirkinlikleri bir nebze de olsun örtbas etmek için alınmış kararlardan birisi. sanki ingiltere'de ispanya'da futbol kadın taraftarlarla gelişti diye de akla getirir.

(bkz: maçlarda sürekli bayan taraftarların gösterilmesi)
çingene, yankesicilerle ve dilencilerin cirit atacağı maçlardır..
maçları televizyondaki kadın programlarına çevirecek olan maçtır. evde böreğini, kurabiyesini yapan teyzeler stadda gün yapacaktır.
(bkz: esra erol la en direkt serbest vuruş)
lig tv kameramanına gene iş çıktı.
tff'nin aldığı tek doğru karar.
ilk kadın kılığına hangi takımın taraftarı girecek acaba diye düşünmeme sebep olan haber..
iyi düşünülmüş ama iyi hesap edilememiş durumların ortaya çıkabileceği bir durumdur.
bayanların trübünlerde daha çok görülmesi amacıyla alındığı sandığım tff kararı. güzel de olur.
saçmalıktır. zaten tribüne gelicek bayan seyirciler her türlü o statda yerini alıyor. seyircisiz oynanmasına bende karşıyım futbolun zevkini öldürüyor ama olay çıkaran küçük bir grup için koca stadı cezalandırmak saçma yoksa erkek seyirci olmasın kadın seyirci olsun çocuğuyla falan bu ne ya fedarasyon ben burdayım bak yeni geldim demek için daha neler değiştiricek çok merak ediyorum.
bence takımlar o kadar bayanın önünde gaza gelip daha iyi oynayabilir. bu yönünden bakarsak ceza alan takımlar için avantaj sağlayabilecek karar.

(bkz: kişi kendinden bilir işi)
"seyircisiz maç" ve "kadın ve çocuk seyirci" arasındaki ilintiyi göz önünde bulundurduğumuzda, kadın ve çocukların seyirci statüsünde olmadığı ima edilen maçtır. *
o kadınları ve çocukları stad önünde linç etmeyi bekleyen erkekler hayal ettim birden.
burası türkiye, buradan çıkış yok
allah bizimde cezamızı versin şeklinde temennilere neden olacak ceza. seyircinin kadını erkeği mi olurmuş? cezadaki maksat olay çıkmasın değil, tribün geliri alamasın ve taraftar desteğinden de nasiplenemesindir. kusura bakmayın ama çok saçma olmuş bu.
(bkz: maçlara perukla giren fanatik taraftar)
kırmızı kartlık bir harekette herkesin küfür etmek yerine ağladığı pozisyonlar.
altın, dolar günü.. kısır. kek...
birbirine, hakemlere, futbolculara, ve tabii ki trafikte erkek şoförlere, evde kocasına, babasına, anasına, söven kadınlar ve çocuklar yakındır.
statlarımızı adam edelim derken, kadınlarımızı, çocuklarımızı statlarımıza benzetmeyiz umarım.
tff'nin yakın zamanda uygulamaya geçirdiği uygulamadır. ayrıca çocuklar ve kadınlar insandan sayılmıyormu diye sordurur.
Bayanlara verilmiş olan güzel bir haktır. Hem insanların vurdu, kırdı yerinde daha sağlıklı maç izlemeleri açısından hem de bayanların deşarj olmaları açısından iyi bir karardır.
bir an önce bitirilmesi gereken uygulama. bırak maçın tamamını, özet izlerken bile geriliyosun. top orta sahayı geçse çığlıklar yükseliyor, insanın kulağının içine ediyor. ben televizyon başında 2 dakika dayanamıyorum, futbolculara yazık. iyi ki futbol taraftarının çoğunu erkekler oluşturuyomuş diye düşünmemek elde değil.

bu arada şimdi ben cinsiyetçi oldum dimi? uygulama hiç değil zaten...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar