bugün

günümüzde bu kadar pisliğin ve tüketilmişliğin içerisinde biraz olsun "doğru" ve "temiz" kalabilmiş insanlardır... ayaklar baş, başlar ayak olmuştur çünkü...
otobüste yanınızdaki uyuyup kalan insan tipi.
otobüste taciz eden insan tipi.
Cok ve bos konusan insan tipidir. Intihara bile surukleyebilir insani.
Cok ve bos konusan insan tipidir. Intihara bile surukleyebilir insani.
otobüse binerken sıranızı verdiğiniz kadının "hadi geç ya" demesi nefret duygularımızı kabartır.
birilerinin gerçek kederlerini kendilerine malzeme eden, yüzeysellikte boğulan, sahte, acınası insanlar.

siz ne çoksunuz böyle.
sokak köpeklerine iğrenç mahluklarmış gibi davranan insanlardır. bi kaşık suda boğasım gelir.
gurursuz, samimiyetsiz, suratsız, cibiliyetsiz, kabiliyetsiz, haysiyetsiz, onursuz...
kendini anlatan insan tipidir.
en orjinal olanlarıdır ayrıca.
benim gibi duygusal olanlar. saf ama kendini iyi niyetliyim diye kandıranlar.
entel dantel olmaya çalışan, bir ortamda tüm dikkatleri üstüne çekmek için bitaraflarını yırtan insan.
samimiyetsiz insanlar.
karakter bozukluklarının yanında gözlüğün üstünden bakan insan tipidir.
saygısız.
önyagılı.
bencil.
(bkz: nadan)
her şeye "farketmez." cevabını veren insan.
bir olay anlatayım siz anlayın : arkadaş sevgilisinden ayrılmış yurda geldi dedi beyler kafam çok bozuk ne oldu olm falan sorduk ettik anlattı biraz isyan etti sevgilisi ile arasında kız birazda haksız bir durumda bizim arkadaş tutup dedi ki : ''ya kanka ben onun amına koyayım ya salla gitsin kocagötlüyü ya''
anket dolduranları da hiç sevilmez. anket yapanları söylemiyorum bile.
malı değerli olan insandır, kompleksli insandır, dürüst olmayan insandır..
minibüste veya otobüste telefonla bağırarak konuşan kişi.
yapışkan tipler: nereye giderseniz gidin, rahat bırakmazlar. ''ya şurda işim var benim. sen bekle beni burada.'' dersiniz kurtulmak için. ama yok, illa yapışacak, sizinle gelecek. ''ay bende gelem yaa canım sıkılır burada.'' der, yapışır paçanıza. kırılmasın diye bir şey söylemezsiniz. içten içe ''bir rahat huzur yok.'' diye söylenirsiniz.

patavatsız tipler: herhangi bir ortama girdiğinizde saçma sapan konuşan, yorum yapan, söylenmemesi gereken şeyleri söyleyen insandır. muhabbetin en güzel yerinde bir laf söyleyip, yüzünüzü kızartırlar.

parasıyla hava atan tipler: aldığı her b. ku gözünüze sokan, siktim sene yüzünü görmek istemeyeceğiniz tiplerdir. genelde zengin zübbeleri olup, tipsizdirler. tipsiz olmalarına karşın, güzel arabaları vardır; fakat o kadar itici özelliklere sahiptirler ki, soğur, uzak durmaya çalışırsınız.

not: şimdilik aklıma gelenler bunlar. aklıma geldikçe listeyi uzatırım.
ne şiş yansın ne kebap diyen türler. rüzgarın yönüne göre hareket edenler. rüzgarı karşılarına alacak cesareti olmayan korkaklar.
bencil insanlar. sadece ''ben'' ile başlayan başlayan cümleler kuranlar.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar