bugün

Bırakın gitsin, acıtmadan, incitmeden gönderin.

Bi sakinleşin, kabuğuna çekilsin, düşünsün taşınsın, tartsın biçsin, izin verin.
Kimse köle değildir ve olmamalıdır da.
Özlem duyuyor ve ışık görüyorsa dönecektir, dönmezse de, emekler ve duygular daha fazla zarar görmeden iyi ki gitmiştir.
Giden sevgiliye gitme demek doğrumu arkadaşlar ?
Gururu düşünmeyip yalvarmalı mıyız, ne desek geri gelir.. yoksa giden gitmiştir kalan sahalar bizimdir mi demeliyiz..
isim?

görsel
gurursuz bir harekettir. sizi terk eden birine "gitme!" diye yalvarmayın bir zahmet, dönse sanki çok mutlu olacaksınız ikiniz de. kişi sizi tamamen bitirmiş de gidiyor, geri dönüşü yok bunun. filmlerde mi yaşıyorsunuz?
kalmak isteyen kalır zaten gençler. gidiyorsa da sizinle olmak cazip gelmiyordur artık. o yüzden ısrar kıyamet durdurduğunuz insandan size hayır-mutluluk gelmez.

bazen de salmak lazım.
beceremediğim olaydır...

benim en son sevgilim maraton koşucusuydu. dur gitme demeye kalmadan arayı 50 metre açtı zaten...
Hatadır.

Gitmek eylemini telaffuz eden kişi, bunu bedeninde ve ruhunda istedikten sonra söyler.
Dolayısıyla, kal demenizin hiçbir hükmü ve değeri yoktur.

Gidiyorum demeden evvel, çözüm için işbirliği ya da çözüm isteyen insana emek verilir, kal denir.
Gidiyorum diyene değil!
gelene git,
gidene kal denilmez bu dünyada..

giden çaba sarf etmez,
değer vermez,
adam yerine bile koymaz sizi..

kısaca sevmez, severse zaten gitmez..

işte bu yüzden kimseye gitme dur demeyin bu hayatta..
Eline bir ekmek parası sıkıştırmayı da gerektirir.
Doğru değil ayrılığa daha hiç hazır değilim.
Durdurmayin sadece süreci uzatirsiniz enin de sonun da gidecektir zaman kaybi yasarsiniz sadece.
muhtemelen tepkim şöyle olurdu kıh kıh kıh

görsel
Eğer seviyorsa zaten gitmezdi ya.

Dümdüz insanlardan, basit mantıktan söz ediyoruz şurada. Çetrefile gerek yok. Dememle kalacaksa kalmasın.

Denmemesi gerekir böyle bir şeyin. Hiçbir zaman, hiçbir kişiye.
aksine ayak tabanıyla kıçından ittirip kapı dışarı etmek gerekir.

kalması için ekstra bir çaba gerekiyorsa gitmesi daha iyidir. yıkık sipsiler sizi. biraz gururlu olun.
kimse için değmez demeyin dedirtmeyin kalmak istese zaten kalır .