bugün

Takılıyordur.
neyi kurcaladığınız ile alakalı olmakla beraber bence kesinlikle hata yapan insandır. Geçmiş kişinin bugünkü haline tezahür etmek ile beraber ilk başta çok fazla şey göstermeyebilir. bu ülkede sevgilinin geçmişi denince akla genel olarak seks hayatı gelir ama malum geçmiş sadece bunun ile kısıtlı değil. mesela daha önce 8-10 kere intihar teşebbüsü etmiş birinin sevgilisi olma fikri özellikle intihara meyilli kişilerin bunu tekrarlama ihtimalleri yüksek olduğu belirlenmişken veya geçmişinde tecavüz, taciz gibi suçlar işleyen bir insanın sevgilisi olmanın pek hoş olmadığını düşünüyorum. sevgi aşk herşey değil arkadaş. eğer mevzu günü birlik bir ilişki değilse eş seçiminde dikkatli olmak gerekir yoksa gün gelir onun geçmişi senin götünü tırmalar sıkıntı olur.
ben sorgulamam, merak etmem ama karşı taraf sorarsa da ne varsa anlatırım. böyle de salak huylarım vardır.
geçmiş geride kalmıştır, yeni bir geleceğe varsa benimle, ne önemi var?
En iyisini yapıyordur.
Sevgilisinin yeni beyaz sayfası olmak isteyen insandir.
Hayat hikayedir.
Ve bir insanı sevmek,
Onun hikayesini sevmektir.

martin heidegger.

Sevgilinin geçmişine kayıtsız kalmak bence onu yeterince sevmemek demektir. Bir insanı seviyorsan eğer; onun geçmişini, geçtiği yolları, çektiği acıları, onu sana getiren yolları bile merak eder seversin bence.
Sevgilinin geçmişinden korkuyorsan eğer sevgide de bir problem olabilir. Hem sevgilinin geçmişinden kaçınca kendi geçmişinden de kaçmış olmuyorsun.

Ha şöyle bir şey var; sevgilinin geçmişiyle ilgilenmek demek onun geçmişinde takılıp kalmak, onu geçmişiyle yargılamak demek değildir. Seviyorum ayağına geçmişi didik didik Edip geçmişte yaşadığı şeyler yüzünden hayatı hem kendine hem de sevgiliye zindan etmekte doğru değil.

insan bazen sadece dinlemeli ve sevmeye devam etmeli.
Sevgilinin geçmişini bilmeyen geleceğini tayin edemez.
bir insan nasıl sevgilisinin geçmişini umursamaz?

hiç mi merak etmiyorsun kaç erkeğin altında inlediğini?

kim ne derse desin ama bu gerçekten gavatlık.

üzgünüm.