bugün

özellikle 1945 basım yılı olan eski bir kitapsa sevgilisinin beğeneceğini düşünüp en anlamlı hediyeyi almış kişidir. vardır efendim böyleleri.
kitabı siz yazdıysanız salaklık değildir.
kitaptan daha güzel hediye mi olurmuş eğer okumayı seviyorsanız, haa sevmiyorsanız eğer evet salakça bir davranış. onun yerine bir parfüm olabilir mesela.bana sorarsanız kitabı tercih ederim, ama ikinci hediye parfüm olabilir.
bana kitap hediye eden kız için dünyayı, hakan günday'ın herhangi bir kitabını hediye eden kız içinde bana kitap hediye eden kızı yakarım. *
salak değil bulunmaz hint kumaşıdır efenim.
hayatında tek bir kitap bile okumamış bir hödük için kitap almak salaklık olabilir.
salak değil baş tacıdır.adamın hasıdır.
25 yaşındaki salak sevgilisine oyuncak tavşan alıp "aiiiiy aşkııım" tepkisini görüp mutlu olan salağın yanında einstein gibi kalan salaktır.
efenim üzerinde tartışılabilecek uzun bi konudur.Sevgilisinin ilgi alanında kitap okumak varsa bu olağan bi durumdur
hangi sebeple salak diye etiketlendiğini anlayamadığım insandır.
duruma göre değişen bir olaydır, kitap seviyorsa alırsın ama salatalık seviyor diye gidip salatalık almazsın herhalde, yapmazsın değil mi bunu?
(bkz: kamasutra)
araya kaçan donu hediyeden sayıp kitabı hediyeden saymayanlar tarafından eleştirilen salaktır.
Eğer sevgilisi iyi bir okursa normal.
Eger kitap silmarillionsa asla salak değildir.
Sevgilsi kitap kurduysa hic de salak degil aksine 1 0 ondedir.
sevgiliye yüzük hediye edilir - ama yüzükten daha önemli olan şey, taşıdığı anlamdır.

sevgiliye çiçek hediye edilir - birkaç güne solar*, ama önemli olan, bu jeste yüklenen manadır...

kitap hediye eden kişi de, sevgilisini iyi tanımış ve sevdiği türde kitaplar hediye ediyorsa, değişik bir bakış açısıyla, diğer hediyelerden oldukça anlamlı ve etkileyici bir hediye vermiş olur.

yaptığı şeyi idrak ederek yapıyorsa, salak değildir.
antiokur söylemi. Ne salağı kardeşim kültürlüdür o sevgili kültürlü, gidip peluş ayı vs almaktan iyidir. Kitap alıyorsa aynı zamanda iyi bir okurdur da o sevgili. Bunları kütüphanede sergileyeceksin heykelleri olacak şöyle.
çok sevdiği bir kitab okadar işinin arasında alıp ilk tanıştıkları gün hediye ediyorsa anlamı çok büyük olan harekettir.
kitap okumayı angarya olarak gören, okuduğu kitaplardan(eğer varsa) hayat hakkında hiç birşey öğrenmemiş, bir zamanlar Bursa/Kemalpaşa' da özel bir dersanede türkçe öğretmenliği(?!) (evet yanlış okumadınız) yapmış ve mesai arkadaşıyla bu konu üzerinden dalga geçmeye çalışmış,yetmemiş sözlük ortamında devam ettirmeye çalışmış aptal bir bayanın hezeyan içinde bir girisi olabilir. (bkz: sevgilisinden hediye kitap almamış zavallı aptal)
hediyeyi fiyatıyla değerlendiren sanal kişilikle aynı platformda olduğu için salak olma olasılığı yüksek.
azalarak bitin istiyorum şu an.
ilgisi olan alanlarda kitaplarla başlayın.
bakın adam ya da kadın ne mutlu olacak.
o damardan yürüyün.
*
boş kafalı kaltaklar tarafından salak olarak nitelendirilir. Mesela ben kitap hediye ederim, beğenmesse ayrılırım.
türkiye'de kitap okumanın ayıp olduğunu unutan salaktır.
Hediye edilen kitap Lotr serisinden bir kitapsa asla salak değildir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar