bugün

malum facebooku bilmeyen yok. 45 yaşındaki amcam bile facebook açmış kendine. arada birbirimizi dürtüp hasret gideriyoruz.
facebook denen meret mübarek televoleden, pazar keyfinden daha hızlı çalışan magazin sitesi gibi. olaylar anında piyasaya düşüyor. yok merve sevgilisinden ayrıldı, yok mahmut yeni sevgili yaptı, yok kemal'in karışık bi ilişkisi var falan. bu karışık ilişki muhabbetini de anlamadım zaten. bi ilişki ya vardır ya yoktur. bir ilişki nasıl karışık olabilir ki. şimdi kemal bi yandan ayşin'e çakarken bi yandan gidip necmettin'e mi vurduruyo?
normal şartlar altında kalkıp da medeni halimi sosyal durumumu millete açıklayacak bi insan değilim. ama kızların sevgililerini "bu benim malım yan gözle bakanı yakarım" anlamında işaretlemeyi ne kadar sevdiklerini biliriz. sakin bi yerde oturursunuz utanıyorum der geri çeker kendini. allem eder kallem eder öptürmez bile. ama yolda yürürken karşıdan 2-3 tane taş hatun geldiğini görsün direk kondurur öpücüğü, utanma falan yalan olur yani. aynı olayı facebookta da yaparlar. tripten tribe girerler ille de koydururlar o in a relationship yazısını profile.

velhasılı kelam, gün gelir sevgiliden ayrılırsınız. facebooku her açtığınızda o in a relationship yazısı gözünüze batmaya başlar. kaldırmak gerekir, kaldırırsınız da*. profilinizde ve arkadaş, eski sevgililer, yeni sevgili adayları vs. hepsinin haberler kısmında quafin is now single yazısı belirir. heh işte konunun asıl acı kısmı bundan sonra başlar. bu sefer de o single yazısı insana yalnızlığını hatırlatmaya başlar bi de insanın gözüne sokarcasına bi kırık kalp koyarlar yanında. tamam ulan biliyoruz yalnızız da insanın gözüne sokmak da neyin nesi. yine dellenir bunu da silersiniz haberlerden. bu sefer de arkadaşlar başlar dürtmeye. noldu lan neden ayrıldınızlar, ahh canım benim kıyamam sana lar, sen beni bu kız için terk etmiştin di mi ohh olsun lar havada uçuşur. iyice çıldırtır adamı. cinnet geçirtir, hesabını sildirir kimi zaman. o derece de pis bi duygudur. neyse ne demiştik..

(bkz: facebook götsün olum)