bugün

- nurten senin parfumunu muharrem de yakaladim..

+ ay mahmut aciklayabilirim..

- neyi aciklayacaksin nurten!.. o benim kankim!

+ ahahah.. kanki mi? ay tamam vazgectim aciklamaktan.. terket bence beni.

- vaay.. o kadar kolay yani.. bunca senelik ponçiklik, cicişkoluk boyle mi bitecekti?.. sen asla benim gercek aşkitom olamamissin demek.

+ ya tamam hadi git.. tiksindirdin iyice kendinden.

- peki arkami donup gidiyorum.. sana bir baş baş bile demeden.. kendine cici bak nurten.
+Ayşe parfümünün markası ney?
-Hayır söylemem sır.
+Neyse Ahmet' e sorarım aynı koku ondanda geliyodu.
-...
sevgili yokluğunda kanka kullanılır. gözler kapatılıp usul usul koklanır. noluyor lan tepkisi almazsan sorun yok da, kankan da sana yazmaya başlarsa ; buyrun cenaze namazına.
yakalamak diye bir durum söz konusu değildir. yakalamak olarak nitelendiren zihniyet, kız arkadaşını kaşar, kankisini de onun bunun çocuğu olarak gördüğünü belirterek güvenmediğini anlatmaktadır. yani güven ile alakalıdır. güven, her şeyden önce "kendine güven" ile başlamalıdır.
"hayat müşterek ne de olsa" düşüncesiyle yola çıkılmıştır.
dişi bireyler için üretilmiş parfümleri kullanan bir arkadaşsa hiç sorun değildir, tanıdım böylelerini.
sevgili ile kavgalı, uzak vs. olunan durumlarda gözleri kapatıp kankiye yönelme hali olabilir.
daha da kötüsü, meyhane gibi bir ortamda yakalamaktır.
Kankanın kız olması, ve zor bir ihtimalle sevgiliyle aynı şeyleri paylaşabilecek derecede birbirlerini düşman olarak görmeme hadisesidir. Zor olan ihtimalin kolay olanı ise; bunların kardeş olmalarıdır.

(bkz: kız kanka)
(bkz: baldız)
kanki diye nitelendirilen şahsın sevgilisinin de aynı parfümü kullanmasına delalettir.
yengeciliktir.
vay kahpe vay.