bugün

yüz yüze söylendiğinde, sevgiliyi evire çevire dövme sebebi olabilecek söylemdir. mesaj çekin, telefon açın ne bilim email atın ama sakın yüzüne söylemeyin. *
(bkz: bok ye)
kötü bir şeydir.

erkeksen oturur -eksik etek- şarkısını yazarsın.

kızsan saçlartını kestirip, yeni bir sevgili bulursun.
(bkz: aslında ben orospuyum demenin binbir yolu)
her şeyi, kesin olarak bitirecek olaydır. dönmek için adım atılacak olsa, ilk adımda uçurum varmış gibi imkansızdır o dönüş. ayrılmanın başka yolları varken, çok seven bir kişiye bunu söylemek, acımasızlıktan başka şey değildir. o sevgiyi kesin bitirmek gibi bir iyi yönü de vardır mutlaka. böyle bir olayda gurur kırılır, kalp kırılır mutlaka ama, kalbin kırık yerinden o sevgi de çıkar gider, aynı kırıktan yeni birisi girer ve kapatır.
adamın içine evlat acısı gibi oturan hadisedir. bari alıştıra alıştıra söyleseydin insafsız.
daha kötüsü o dallamanın eğer seviyorsan aradan çıkarım demesidir. böylesi bir durumda hem dallamayı hem de o sevgili olacak kişiyi yaş odunla dövmek gerekir.
yüzsüzlüğün daniskasıdır.. ne olursa olsun bu gibi şeyler gözünün içine baka baka söylenmez... ayrılıyorum de ya da bitirelim yürütemiyorum de hani insanların gururunu rencide edecek ve insanın öz güvenini yıkacak bir söylemdir.. bende ne eksik vardı da ona gitti tarzı düşündürecek bir söylemdir...bunu çok normal bişimiş gibi söylersen ya yumruğu gözünün orta yerine ya da terliği alnının çatına yersin...