bugün

ilk buluşmada sigara yakarsanız teyze kıllanabilir..*
müthiş olaylara sebebiyet verebilir.

-bu da sevgilimin üvey annesi. adı irina. yaşı 18. evet. başka sorunuz?
olması durumunda çok seveceğinden emin olduğum, * maalesef artık imkansız olan hadise... * *
Kötü bir durumdur. ilk başlarda ne kadar iyi gibi görünse de kötüdür, kötü. Peki neden kötüdür? Bir kere bu durum işin ciddiye bindiğini gösterir. Şahsi tavsiyem olabildiğince geciktirmeye çalışın bu tanışma faslını. Geldik en kötü olaya... SEvgilinizle kavga etmişsinizdir ve ayrılmışsınızdır. Sevdicek, bu ayrılığı kaldıramayıp ağlamaya, zırlamaya başlar. Bunu gören annesi tabii anne yüreği dayanamıyor; hemen sizi arar ve sizi afedersiniz sike sike tekrar barışmaya ikna eder.

işin özeti budur.
evde tanışılıyorsa, kendi evinizde yan gelip yatan halinizden eser kalmaz. yemek sonrası tabaklar kaldırılır, çaylar tazelenir, bir hizmete yardım olayına girilir... ev halkının gelin gözüyle bakıp incelemesine maruz kalınır... bir kibarlık, bir hanımlık falan...
tam bir gerilim anıdır...
bundan sonra dışarıda tanışmaya kararlıyım * .
müstakbel kayınvalidenin karşısında sigara içmek pek hayır getirmez.
huyunu suyunu bilmediğiniz biriyle tanışmak zaten gerilimli bir olaydır bir de o yeni tanışacağınız kişiye kendinizi sevdirme zorunluluğu eklendi mi reflü krizlerine girebilirsiniz,

elini öpsem çok mu yavşakca olur,
el sıkışıp öpüşsek fazla modern mi görünür,
sadece öpüşsek fazla samimi gibimsi,
en iyisi düğün günü tanışmak ehehe yok lan şaka yaptım abartmayın. sevgilinize danışın anasının huyu suyu neymiş öğrenin ayna karşısında prova yapın öyle gidin.
o kadar da rahatsız edici olmayan hede.

ya da bana öyle geliyor. bir çok kız arkadaşımın annesiyle tanıştım. kimisi saçıma taktı, kimisi göbeğime. efendim kız çocukları değerlidir o bakımdan anneler gerilir. mutlaka bir kulp bulacaklar. alışın yani erkek kısmı.

ha anneyle tanışma demek ille de evlilik aşaması demek değildir. bunu da kafanıza koyun.
annenin sevgilisiyle tanışmaktan bin kere daha iyi hadise *.
eğer ayrılırsanız o güne lanet okuyacaksınız. hele bir de daha kötüsü vardır ki o da annenizle tanıştırmanızdır.
her şey toz pembeyken biz çok ciddiyiz evleneceğiz ayağına bu hataya düşmeyin derim. gerçekten ayrıldıktan sonra durum çok farklı olabiliyor. ailelerin işe katılmış olması daha çok yıpratıyor.
kötüdür kötü kalp çarpıntısıyla gidersin oturduğun süre zarfında oğlunu anlatır durur siz sıkılırsınız sevgiliniz kendi evinde olmanın rahatlığıyla gitmek istemez en sonunda dayanılmaz bir hal alır ve çaktırmadan sevgilinin bacağına bir çimdik atılır ve oradan koşarak uzaklaşılır.
mütevazı kişiliği ön plana çıkarmaya ortam hazırlar.
o muhteşem insanı, aşık olduğun adamı doğuran, büyüten onu o yapan kadınla tanışmaktır. bitmek bilmeyen bir istektir.
ayrılma düşüncesini aklınızdan geçirdiğinizde düşünmeniz gereken tek kişinin sevgili olmadığını farkettiren ve lanet ettiren hadise.
her genç kızın/erkeğin başına gelebilecek olay. sinir bozar, saç diplerinize kadar gerilirsiniz..
daha sikindiriği aşık olduğunuz ama sizi arkadaş olarak gören birinin annesiyle tanışmaktır. hayır ne alakası var amına koyim nereden aklına düştüm?

edit: sözlüğe de yazar olmuş anlaşılan.
zordur.
kuzguna yavrusu anka görünür ya;
anne sonuçta evladı onun gözünde en güzeli/yakışıklısı, akıllısı, iyisi...
illa ki kusur bulacaktır karşı tarafta.
endişelenecektir anne. ama zamanla tanır, rahatlar.
buna rağmen strese girmek kaçınılmaz. yeni bir insan baştan aşağı seni süzecek düşününce bile kasılır insan.
ama saygıyı elden bırakmadan doğal davranmak en güzeli.
sevgilinin annesine ne yaparsan yap ister kendin ol ister ne olursan ol seni hicbir sekilde begenmeyecektir. eger begeniyorsa da oglu sana asık degildir. en son aileyle tanısılmalıdır. ya da bastan tanıs sonra hemen ayrılmana bak .
çok acayip duyguların emsalini taşıyan bir duygudur. en soğuk kanlı insan bile* bir anda ne söyleyeceğini şaşırıp kısa cümlelere başvurabilir.

not : yazarken bile heyecanlandım lan. *
dünyanın en nazik insani oluverirsiniz yüzünüzdeki istemsiz şebek gülümsemeye ayna tutsalar kendinizden tiksinirsiniz.

garip durumdur.
Sevgiliye duyulan guven ve iliskinin bi tik daha gelistigini gosterir.
Sevilen Kızın annesiyle tanışmak çok değerlidir.
sevgilinin babasıyla tanısmaktan daha az risklidir.
annesiyle tanıştık

inşallah kızıyla da tanışırız.
Samimiyettir. ilişkinin yalan olmadığını gösterir, yalan olmayan yerde ise inanç vardır, aşka sevgiye hayvana insana..
güncel Önemli Başlıklar