bugün

bu durumu ilk başlarda içten içe hissetmek..beynini milyonlarca tahta kurusu kemirse belki bu kadar boğulabilir bunalabilir.he sevgilin de bunu sana hissettirmeyi bırakıcak anlatmak gibi bir öküzlük içerisine girerse o tahta kurularının beynini bırakıp ruhunu kemirmeye başladığını hissetmen an meselesidir.
ailenin, kendisini sadrazamın sol testisinden düşmüş sanmasındandır. belki de çocuklarını oradan düşmüş, sadrazamın da kendileri olduğunu sanıyorlardır. ama ortada bir sanı var. bu kesin.
kızı tek çocuksa bir de, annesi tarafından dibine vurulan olaydır.
çokta tınlamamak gerek. Beni Kimin NeReSiNe taKtĞı öNEmLiaAsıL öNeMLi olan benim KiMi nEReMe takTıĞımdır olay.
çok doğru bir tespittir.

ya ailen yada sevdiğin insan arasında bir balyoz etkisiyle ezilirsiniz.

alllah düşmanıma vermesin dediğim duygudur , ama aşkın kazanmasını istiyorsan mücadele etmelisin !

elbet birilerinin inatları kırılacaktır.
dört yıl beraber olduğum kızarkadaşımın ailesi tarafından istenmedim...

türk filmi gibi sebepleri uzunca yazmayım da olan o kıza oldu, hayatını kararttılar, halen bekar, ben aynen devam.
babasının çok kıskanç ve tek kızı bende var tarzında hayat görüşü olan saçma bir ailenin kızı olmasından kaynaklanan bir durum.

zaten kız seni erkeği istiyor sana ne baba bırak kız kendi yaşasın şimdi ne oldu kız gitti yurt dışına erkek kaldı ülkesinde ne olacak ona orada kim bilir.
sevgili tarafından problem yoksa, aile de saygı duymasını bilmelidir.

pek çok aile kafasında bir kalıp oluşturuyor ve sanki sadece onların evlatları bulunmaz hint kumaşıymış gibi, evlatlarının değil de kendi isteklerinin ve "iyi"lerinin doğrultusunda hareket edip, yorum yapmayı pek seviyorlar. böyle bir durumda evlattır aileye söz geçirecek olan da, ailenin sözünü dinleyecek olan da. herkes mutluluğunu ve mutsuzluğunu kendisi seçer.
ailenin tamahkarlığından sevgilinin nasibini almasıdır.
eşinin ailesi tarfından istenmemekten daha yeğ olabilecek olan durumdur.
konu büyük ihtimalle paradır. ve gerçekten züğürt bir türk genciyseniz ayrılmanın yollarını arayın. kızı bir şekilde kandırıp evliliğe ikna etseniz de o evlilik en fazla bir yıl sürüyor. çok örneğini gördüm, umarım bir daha şahit olmam.
(bkz: anasına bak kızını al)
yanlış kişi ile sevgili olunduğunun kanıtıdır. biri seni seviyorsa ailesinin seni isteyip istemeyeceğini de bilir ve seni o duruma düşürmez.
daha kötüsü sevgilinin bizzat kendisi tarafından istenmemek tabi.
sevgilisinin kendisini ne kadar çok sevdiğini görebilmesi için bir fırsattır.
aile sizi gercekten tanımak icin ugrastı mi ? bir de sevgilinin tavrı cok onemli ne kadar istekliydi. aman ogulları yurtdısında master yapması calısması ev hanımı annesi ve normal bir baba icin olaganustu kabul edilmis. nasıl olur da bir baba bosanacagımıza karar verebilir. cocuklarına ve sevgiliye yapılan buyuk bir saygısızlık degil mi? aile sevgilileri ayırdıktan sonra ogullarının ailesini ne kadar cok sevdigini anladıktan sonra ailevi ego tatmini olusmustur. olan kızların basına ya da istenmeyen erkeklerin basına gelir. bravo erkek adam dedigin sozun arkasinda duramamasıyla unludur dedirtiyor. grilesmeye devam etsin. ailesi ne dersen onu yapsın. ailesinin istedigi kızla evlensin. kalan oylece cırpınsın acını kim anlar? giden gitmistir. donmesini bekle ama donmeyecek anladım.
teyze ve amca eskilerde kaldığı için yeni sezon ürünleri beğenmeyebilir. yırtık kotları hala eski zanneden amca ve teyzeler gibi. isterse ekime kadar. dikkat ettiyseniz diğerini hiç söylemiyorum bile.
genelde bu tür evliliklerde o aile büyüğünün zaman içinde haklılığı anlaşılır.
(bkz: annem demişti zaten)
dünyadaki en kötü durumdur. bir yanda aileniz diğer yanda sevdiğiniz kadın içinden çıkılmaz bir derdin içinde bulursunuz kendinizi en iyi yapacağınız şey arayı bulmaktır başaramıyorsanız bir karar vermek zorundasınızdır acıda olsa...
(bkz: itin biri)
sevgilinin ailesinin size kanının ısınmaması durumu. Ama bence aşkın gözü kördür o yüzden önemi yok
neler yazılır neler çizilir bu konu üzerinede siktir et şimdi, zerre değmez!
çap meselesidir bu işler, yetmeyen hırlar durur, at önüne kemiği! ve bazıları orospu çocuğu sever(!) afiyet, şeker olsundur, yediğini yemiştir zaten o çoktan, haberi yoktur(!)...
(bkz: tencere dibin kara seninki benden kara)
çocuklarından beklentisi yüksek herkesle ego yarıştıran ailedir.

malesef benim ailemdir.
zamanında bunu yaptıgı için aileme çok kızdığım şimdilerde ise çok hak verdiğim davranış şekli. aşıkken siz bazı şeyleri göremiyorsunuz dışardan bakan kişiler daha objektif degerlendirmeler yapabiliyor. sonuçta kimse evladı için kötü bişey istemez. ale istemiyorsa haklıdır tartışılmaz.