bugün

karşı cinsten olan herhangibi birini sevgili yap, zaman içerisinde beğenmediğin hususlar olursa onu bırak başkasına git. Bunu bit kısır döngü haline getir. Uzun süreli bir ilişkin olmasa bile, her zaman ilişkilerin olmuş olacaktır.
aynı zamanda bir arkadaş da olabiliyor mu diye bakın.
öncelikle; göstereceğiniz ilgi ve sevgiye değer mi, bunu kaldırabilecek güçte biri mi ona bakılmalı.
sonrasında; ilginize ve sevginize ne kadar karşılık alabilirsiniz, ilişki sorumluluğunu üstüne alabiliyor ona bakılmalı.
Beyni olsun.
bakılması gereken tek şey; baş ağrısı olmasın. gerisi möğöm değel... *
yalnızca aşık olun.
karpuz seçesen şöyle götünü bi yokla diyeceğim de ama sevgili..?
değişeni boyası var mı diye bakın. önden yemişse almayın dikiş tutmaz.
-çalışkan olmalı,akademik olarak kendini geliştirmeli (bölümü her ne olursa olsun en az 2.80 ortalama)
-temizliğine ve giyimine dikkat etmeli(süslenip püslenip makyaj yapsın demiyorum, yalnızca kişisel bakım. aşırı açık seçik giyinmemeli, dikkat çekmemeli)
-hareketlerine dikkat etmeli(hem topluluk içinde, hemde başbaşayken. gevşek ve sulu olmamalı, olur olmaz espriler yapmamalı)
-anlayışlı olmalı(karşısındaki insanın ne durumda oldugunu anlamalı)
-egosu olmamalı varsa bile bunu birlikte olduğu kişi için o an egale etmeli.
-kesinlikle yalan söylememeli(konu her ne olursa olsun)
-olur olmaz trip atmamalı(sonuçta gönül eğlendirmiyoruz, ciddiyiz. O yüzden aşırı ve bunaltıcı sekılde ergen tripleri atmamalı)
-kesinlikle bir yanı duygusal olmalı( en azından omuz ve baş ilişkisini kavrayıp, başını omza koyabilmeli)
-sosyal medyayı zehir gibi "kullan(mama)lı"(zira çok haşır neşir olan insanların ilişkilerini biliyoruz. instagram, snapchat vs. hepsi ilişki öldürür. en fazla facebook ve twitter olmalı)
-siyasi görüşü her ne olursa olsun, karşısındakı insanlara zorla empoze etmeye calısmamalı. hatta siyasetle pek arası olmaması tercih edilir.
-yediğine içtiğine dikkat etmeli
-kesinlikle sigara kullanmamalı.(kullanıyosada minimize etmeli)
-hem cömert, eli açık hemde tasarruflu olmalı
-karşısındaki kişiyle samimi sohbetlere girmeli, yapmacık olmamalı. kesin kez doğal olmalı.
-yemekten ve ev işlerinden biraz anlamalı.(herşeyi bilecek diye bir şey yok, beraber yapar öğreniriz.)
-genel anlamda ahlak kuralları çerçevesinde ve etik davranış sahibi olmalı.

bunlar dışında; pes oynasa, iddaa dan anlasa falan iyi olur. birde müslüm gürses severse heralde evlenmemek için bir sebep kalmaz.

dip not: bu yazdıklarım yanlış anlaşılmasın. bu tarzda birini isteyen insanında kesin kez böyle olması gerekir. bu kadar düzgün birini isteyip, ben herşeyi yaparım kafasındaki despot insanlara yalnızca gülerek selamlar diyorum..en azından benim için böyle.
Üniversite mezunu olmalı...
Boş gezmemeli.

Edit. : mühendis olursa sevinirim

Edit2 :mühendisler neden bu kadar hoş anlamıyorum
sevgili seçilse sevgili olmaz seçgili olur mk.
Mümkünse genel ahlak kurallarını hiçe sayması.
Sandalyeye oturunca ayağı yere değiyorsa tamamdır.
Öncelikle saygili olması olgun olmasi romantik ol mali birazda eğlenceli ve zeki olursa tam olur .
Kaderinizde yazıyo olması gerekir yoksa ağlatabilir.