bugün

eh gidip orada izleyecek halimiz yok ya. oturup evimizde televizyon izleyelim dedik. türkiye saati ile gecenin bir yarısı ile gündüzün ilk çeyreğinde o saatte televizyonda ne beklenir? bir kanalda sigaranın zararlarını anlatan kısa filmler, başka kanala geçiyorsun trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralım isimli trafik mesajları. atla birine daha tencere tava pazarlamaya kalkan reklamlar. patt başka kanal kaslı herifin biri çıkmış 2 demire benzeyen garip bir aleti tutuyor. mekik çekiyorda bu vucuda bu demirlerle vardım diyor. yeme bizi yaa günde 8 saat kıçımdan ter akıyor demiyorda. arkasından salonda çalışmış dipdiri vucutlu biraz feriştah gibi yazıldı ama edeleli selülitsiz ve dapradacık tayt giymiş kişi demire geçti oyyşş...

- thug bunumu seyredicez. değiştirirmisin kanalı.
+ peki hayatım, baktım öyle kas yapıyormu diye.

neyse bir kaç abidik gubidik programıda atlattıktan sonra.

- aaa bugün oscar ödül töreni vardı. aç bakayım başlamıştır.

işte kırmızı halısı. kim şık kim rüküş. sanki hıncal uluç gibi sabbahleyin köşe yazımıza yetiştiricez. onları konuşurken ödül töreni başlamıştır.

sırayı karıştırdım ama hatırladığım kadarı ile ödüller gitmiştir.

en iyi erkek oyuncu?

- sence kim alır?
thug- sevdiğim için tabi ki Morgan Freeman derim diyorum. sence?
- sana inat bende Jeff Bridges bırakmaz diyorum *
sonunda açıklanır ve kazanan Jeff Bridges - Crazy Heart filminde olmuştur. suratım asılmışmıdır nedir tam bilmiyorum. patt bir öpücük konuverdi. az bir gülümseme yaptım ama sinirlendim gibi.

en iyi kadın oyuncu?

thug- Sandra Bullock.

ödülü alan Sandra Bullock trutturmuştum *
- onu bende bilirdim. kolaydı o. hadi sevin.

en iyi yönetmen?

avatara güveniyordum ama diğer taraftada amerikan halkını pohpohlayan The Hurt Locker gibi bir film vardı.

thug- avatar.

kazanan; The Hurt Locker olunca bir öpücük daha alınca artık tamam ya inadına gider tersine söylerim alıştım mı ne?

neyse efendim lafı fazla uzatmadan bir kaç kategoriden daha sınıfta kaldım.

- sen bu işi bilmiyorsun thug *
sonunda geldi çattı en iyi film kategorisine; kendime çok güvendiğim için avatar diyordum. ama hala daha korkuyordum * ya değilse . rezil olmak var, üzüntüden sevgili tarafından öpücük almak var. biraz olsun iyi gibi geldi.

en iyi film; The Hurt Lockerrrrr.

önce ben kazandım sandım pattt bu sefer ben öptüm *
- iyi ama avatar değil ki thug?
thug- değilmi nasıl olamaz ya. ( sanki filmi ben çektim bir şaşırma bir garipseme)
- sana bilmiyorsun dedim bu işi. *
thug- iyi be anladık...
- gel bakayım sen benim yanıma...
sıradışı olmayan durumdur.