bugün

piçliğin ta kendisidir.
böyle bir şey yoktur. zaten gerçek arkadaşınızsa arada satmak diye bir tabir olmaz. satmak tabiri varsa zaten gerçek arkadaş değildir.
çok yakın bir arkadaşım vardı.tanıdığımı sanmışım.bir kız arkadaş buldu kendine ben dahil etrafındakileri görmezden geliyor.sanki o kız olmasa hayatı bitecek gibi.bir kez daha yaşamıştım aynı sorunu hadi dedim çocukluk yapmıştır.yok ama tekerrür ediyor.hiç anlamıyorum.
Her arkadaş grubunda tartışması olan konu.
bir karşı cins ile yakınlaşınca, yıllardır tanınan arkadaşın yüzüne bakmamaktır. her sabah ' günaydın ' diyen, sürekli selam veren kişi, bir de bakmışsınız sizi görmezden gelmeye başlamıştır.

(bkz: based on a true story)
Çok büyük götlüktür afedersiniz de.
değişmeyen kuraldır. lakin bir süre sonra o arkadaşa muhtaç kalınır.
şerefsiz, içten pazarlıklı, çıkarcı herifin-kadının tekidir. dışlanması, hor görülmesi, ortama alınmaması gereken tiptir.
olur lan arada yapsın,arkadaştır, candır, sevinçlidir gariban.. mal gibi trip atıp bizi sattın demem şahsen. ilk günleridir tabiki vakit geçirecekler birlikte. ara sıra gelir eve anlatır heyecanla neler yaşadığını. sinemaya gittik der, bana güldü, aşkım dedi der, heyecanını paylaşır siz de mutlu olursunuz o anlattıkça. sever sizi, aklındasınızdır her zaman ama sevdiğini de bırakamaz o yüzden size geçer bütün nazı. bir kaç defa satar gider ama en sonunda toparlar durumu en azından arkadaşım dostum der size. bu da en büyük hediyedir. işte budur arkadaşlık işte böyledir satmak.
* *
sevgilisi tarafından terkedilince göt gibi ortada kalacak kızdır. haketmiştir.
kişisel gelişimini tamamlamamış insandır.
satışfaction a getirmiştir sizi.
-satıyorum alan varmı beyleeer yetişen alıyor
+kaça kardeş iş görür mü
-oo ayıpsın abi ne demek her türlü ez vur kır sat bana mısın demez bu keriz
+oldu paketle bakalım biraz da bizim elimiz de skilsin.
görmemişin bir sevgilisi olmuş töbe töbe .
özellikle kızlarda görülür. o kız yakın arkadaşınızsa sıçtınız. facebook'tan bile silinirsiniz.
eğer arkadaşınız gerçekten sağlamsa o anda sizi anlayışla karşılayacaktır.

işi daha da ileriye götürerek olayın b.kunu çıkarabilirsiniz.

fortheunion - kanki şu hatunun telefon numarasını versene.
fortheunion'un kankası - kimin lan?
fortheunion - sana teklif eden hatun vardı ya geçen.
fortheunion'un kankası - ha rukiye. dur vereyim lan. napıcan teklif mi edicen?

2 yıl sonra benzer bi olay gerçekleşir.

fortheunion - olm senin eski hatun bana teklif etti.
fortheunion'un kankası - hacı ben çaktım ona. sende kaçırma.

edit : diyaloglar gerçekten yaşanmıştır.
Kısılıksız ınsan modeLlerınden bırıdır.
genelde biz kizlarin yaptigi olay.
şimdi bu durum çevreniz ile de alakalıdır çevrenizde arkadaşlarınız dolu ise satmasının farkına bile varmazsınız gelelim bir de buldumcuk olan kişiler var sevgili yapar tonla facebooka resim atar ulan evli kişilerın o kadar fotoğrafı yok her gün biribrini etkiletleyip ayy canım cıcım gibi böyle sonradan görme sankı dünya da ilk onlar sevgili olmuş bu tanımlamış olduğum kişiler tarafından genelde satış yaplılır ha yeri gelince intikam alın ne demişler intikam soğuk yenen bir yemektır..
sevgili gidince arkadaşa yanaşmakla sonuçlanır.
ilk defa sevgili yapmış olan kekolarda rastlanan bir şerefsizlik türüdür.
ne yazık ki bir günümüz dünyası geleneğidir. sevgili hatta çekici bir karşı cinsle yakınlaşıp eski arkadaşlarından kopan vefasız insanların sayısı hayli fazladır.
Şerefsizliktir. Kız erkek ayrımı yok bunun.

En yakın, 7 yıllık bir arkadaşım var. Kardesim dediğim hatta kardeşten de öte birisi.
Sevgilisi olmadığı zamanlar güler, eğlenir, tüm gün konuşur gezer mesajlasırız.
Ama sevgilisi olduğu an görüldü atıp bırakıyor. Görüldüden nefret ettiğimi belirtince, mesajlari açıp bakmadan ama tüm gün whatsapptan çıkmayan biri.

Sevgilisi ile araları açılınca hop soluğu yanımda alıyor. Yine de best kankam diye kıyamıyorum lakin içten içe üzülüyorum.
Karaktersizlik gostergesidir.
Orospu çocukluğudur. insan arkadaşını satmamalı. Dengele amk ilişkilerini dimi! Yarın göt gibi kalacaksın belli. Döneceğin ağlayacağın yer yine sattığın dostunun omzu...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar