bugün

her insanın bir kere de olsa tatması gereken bir hadise. aşktır, romantizmdir en güzeli ise sınırsız bir sevgidir. kıymetini bilmek gerekir.

(bkz: seni seviyorum)
yıldız tilbe nin muhteşem şarkısı.
yıldız tilbe nin zamanında arabeske sarmadan da pop yapabileceğinin göstergesi; her parçası muhteşem olan 94 çıkışlı delikanlım albümünün en güzide eserlerinden birisi.
baharatlıdır, isotlu tarafına denk gelirseniz sindirim sırasında bir hayli zorlanırsınız.
Nacizane tavsiyem Körili kısmıdır. cıvıl cıvıl, içiniz açılır.
ayrıyken çıkar şeklinde tamamlanası cümle.
sözleri de aşağıdaki gibi olan, farklı melodisi, mükemmel yıldız tile vokali ile, kendini her daim, her türlü modda dinletebilen, enfes - $ukela parça.

tükenir biter gider bitmez dediğin aşklar
geriler teslim olur savaşçı umutlar
kurşuna dizilir hep doğmamış duyguların
yine de çıkar bir yerden tadı sevdanın

her acı büyütür içindeki çiçeği
dönersin kendine, budur aşkın gerçeği
inan, inan ki çok üzülürsün
kendinsin geç kaldığın
unutma çıkar bir yerden tadı sevdanın

bebeğim üzülürsün, kendinsin geç kaldığın

eriyip biter gider kar misali arzular
acısı çıkar yılların zordur yarınlar
sevgidir sana kalan, düzeni bu dünyanın
unutma çıkar bi yerden tadı sevdanın

her acı büyütür içindeki çiçeği
dönersin kendine budur aşkın gerçeği
inan, inan ki çok üzülürsün.
kendinsin geç kaldığın

bebeğim üzülürsün
kendinsin geç kaldığın
yıldız tilbe'nin yaratıcılık gücünün tavan yaptığı günlerde imzasını attığı olağanüstü şarkı.

tükenir biter gider, bitmez dediğin aşklar,
geriler teslim olur savaşçı umutlar.
kurşuna dizilir hep doğmamış duyguların
yine de çıkar bir yerden tadı sevdanın.

her acı büyütür içindeki çiçeği,
dönersin kendine budur aşkın gerçeği.

inan, inan ki çok üzülürsün,
kendinsin geç kaldığın,
unutma çıkar bir yerden tadı sevdanın.

eriyip biter gider kar misali arzular,
acısı çıkar yılların zordur yarınlar,
sevgidir sana kalan, düzeni bu dünyanın,
unutma çıkar bi yerden tadı sevdanın,

bebeğim üzülürsün,
kendinsin geç kaldığın,
unutma çıkar bir yerden tadı sevdanın...
sevdanın tadıyla boy ölçüşememek bir yana, henüz cümle içinde bile kullanması tehlikeli şey. ekşimtrak.
(bkz: tadından yenmez)
Sevda burda komşu kızı olarakda adlandırıla bilir heralde. Evin boş bi anında denk getirilip götürülmesi gibi.
yıldız tilbe'nin 94 yılında çıkan delikanlım albümünden söz müiği kendisine ait olan harika bi parça. türk pop müzik tarihinde yapılan en iyi şarkılar listesine 1. sıradan girer. zaten o albüm başlı başına bir fenomendi o ayrı. vursalar ölemem ve sevdanın tadı bile bu kadına saygı duymaya yeterli.

evet o harika bi sanatçı ama yıllar ona ne yaptı? nerde o eski şarkılar, yakan sözler bilmiyorum...
bedenin bedene değil ruhun ruha birleşmesinin getirisidir. gerçek manada sevdanın tadı nasıldır acaba? mecnun leyla'sını severken, mem zin'i severken hangi tadı aldılar acı mı tatlı mı? neden bizlere hep sevdanın kanıtı olarak bu gibi ayrılıklar, yürek parçalayanlar örnek gösterildi bugüne kadar?. bu işte neden bir terslik var deyip duruma el atmadık? sevdanın tadı ayrılınca mı?, onun için ölüme gidince mi?, gurbeti yaşayınca mı?, ölünce mi?... anlaşılır ey insan. bir insana kavuşamamaksa sevdanın tadı ben bu sevdanın tadının acı olduğuna karar verdim. acı da düşündülüğünde bir taddır ama çok can yakar. her ota boka onay veren isviçreli bilim adamları bana şimdi demesin ki sevdanın tadını ispatla, sevdanın tadı acıdır öyle büyük sevdaları değerlendirirsen. ya da vazgeçtim acı felan değil. sizi kandırdım. sevdanın tadı onu düşleyince deryalara dalıp mutlu olmaktır, şöyle bir deniz kıyısında ya da göl kıyısında ya da bir gece konduda doğayla bütünleşen küçükte olsa bir iki odalı evde sevdiceğini alıp şömine başında başını ayağının üstüne koyup saçını okşamak, gözlerine bakıp derin bir seni seviyorum sevdama kaynaklık eden doğanın bana bahşetmiş olduğu güzel insan demektir. belki de sevdanın tadı bu dur. o zaman bunun tadı da çok harika baklavalardan, tatlılardan daha bir güzel taddır. acaba tadı nasıl?
tuzunu kaçırdığınızda geride mutluluk yerine hüzün bırakan tuhaf şey.
"yine de çıkar bir yerden tadı sevdanın" diyerek umudu kaybetmemeyi anlatan yıldız tilbe şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=f_WXU2t6YzQ
bugünlerde belki de en çok dinlenesi über ötesi şarkısıdır yıldız tilbe'nin.
acıdır.
ne güzel şarkıymış.. an itibariyle keşfettim.
yıldız'ın o mahzun sesini konuşturduğu, insanı ağlatabilen şarkı. şarkı ağlatmaz da yıldız çok fena, çok çocuksu, çok masum.
yıldız tilbe'nin en güzel şarkısı!
Eski, tehlikeli şarkılardan.