bugün

uçmak isteme halidir.

belma çalıştığım firmanın kıdemli müşterilerinden birinin karısıydı. genç, alımlı bir kadındı. kocası meşgul olduğunda işlerin takibi için kendisi gelir, bizzat iş takibi yapardı. biz de zaman zaman sohbet eder, konuşurduk kendisiyle.

bir gün yine konuşurken belma'nın uçaktan korktuğunu öğrendim. ilginç gelmişti. uçuyorsun işte, korkmaya gerek yok dedim ama bunu söylemem bile onda farklı bir etki yaratıyordu. şu limon deyince yüzünü buruşturan insanlar gibi bir durumu vardı. bu korkusunu yenebileceğini söyledim. bu işlerde uzman değilim ama uçak korkusu nedir ya dedim. o da korkusunu tekrar etti. bak dedim sanki kusur işlemiş bir çocuğa öğüt veren öğretmen edasıyla. hani kaza filansa mesele arabalar daha tehlikeli diye ekledim. pek ikna olmamıştı yine de.

aradan kısa bir süre geçti ki ondan bir mesaj aldım. uçak korkusunu yenmesi için benden yardım istiyordu. buradan ankara'ya uçacak, ben de yanında olacaktım. kabul ettim. hemen havalimanına gittik. biletleri aldık ve uçuşu beklemeye başladık. belma uçakları görür görmez strese girmişti ben de onu sakinleştirmeye çalışıyordum.

uçağa bindik. belma iyice terlemişti stresten. ter kokusu kaliteli parfümüyle birleşmişti. bu durum erkekliğimi uyandırdı. hostes bize kemerleri bağlamamızı söylediğinde artık kaçış yoktu. uçaçacaktık. belma iyice bana sokulmuştu. uçak apronda ilerlemeye başlayınca belma beni sıkıştırmıştı. ancak tuhaf bir biçimde organıma değiyordu. hatta organıma bastırıyordu. bunu bilerek mi yapıyor yoksa bir farkında değil mi anlamamıştım.

pilot kalkış için 6. sırada olduğumuzu ve tahminen 12 dakika bekleyeceğimizi anons etmişti ki belma kemerlerini çözmüştü. birden korkusu dağılmıştı. kulağıma eğilip şu önündeki sertliği benim önümdekine bastırmaya ne dersin genç dedi. ben şaşırmıştım. nasıl demeye kalmadan devam etti: zevkten uçur beni.

mesaj açıktı. hemen tuvalete yöneldik.

ve olaylar gelişti...
çok varoş bir serzeniş. sertlik mertlik bırakmaz adamda.
O uçağın tuvaletine benim alet edevat sığmazken siz iki gundi nasıl sığdınız? Denilesi olaydır. Salla babam salla nasılsa sözlük... anının kralı bende var ama birileri gibi evli kadınlara kaymışlığımız yok o kadar da düşmedik. Hele bunu hayali anlatacak kadar hiç düşmedik..