bugün

şahinkaya öğrencileri arasında bir efsanedir. anlatmaktan bıkmazlar bu adamı. bir gün erkek lisesi'nde tanışmıştık. Hakkındaki efsaneleri bildiğim için yüzüne muzip bir bakış atıp aynı karşılığı aldım, zekasını bilemem; ama değişik bir adam olduğu kesin.
efsane insan. bursada tanımayan yoktur kendisini. o olmasaydı matematik bilemeyecekmişim gibi hissettiren kişilik, ermiş kişi * . kırk bilemedin elli kişilik kantin derslerinde üstün başın yağ kokacağı belli de olsa * * yine de o gidebilirsiniz diyene kadar * * *
çıt bile çıkarmadan pür dikkat dinlenebilen insan üstü varlık * * . kendini dersaneye ve öğrencilerine adamış olduğu da bir gerçektir... (bkz: kendine ayıracak vakti olmamak) her gördüğümde biraz daha çökmüş ya da biraz daha göbeklenmiş olması yüzümde güller açmasına engel değildir. ki kendisi de her öğrencisini ayrı sever ayrı kollar. böyle bir varlıktır ali serhan şahinkaya işte. bir kere bile görmemiş olup da hakkında atıp tutanları da anlayabilmiş değilim...
seveni kadar sevmeyenide çok fazla olan insan.nice dedikodular bile yayılmıştır hakkında ama o kurnazlığını kullanarak, belkide dershanenin kapısını gece 2lere kadar açık tutarak bu sene okul açmasını bilen bir hocadır.öğrencilere yaklaşımını yererken ticaret zekasının bi şekilde ödüllendirilmesi gerek.
sınıfta serhan abi şöyle ceza vercek, derse almıcak, yurt kurcak, yok beni dersaneden atcak, yok yemek ısmarlıcak, 3000 soru ödev verdi, yok sponsor olacak şenliklere...
Artık dinlemekten sıkıldığım zamanlarda sebebsiz yere "serhan abii si*iim" dediğimde 10 kişi birden "hoooop" sözcüünü sarfettiğini görünce şaşırdığım..
Clup şahinkaya bursa'nın en eğlenceli club'ı, bursa nın dinamosu serhan abi * olaylarına vesile olan hakkında bi şey bilmeyip abartıldığını düşündüğüm zengin insan..
En nihayetinde parayı veren düdüğü çalar..
(bkz: Cluber Serhan)
öğrencileriyle abi kardeş ilişkisini çok başarılı bir seviyede yürütmesi ve öğrencileri çok fazla çalıştırmasıyla ünlenen, şahinkaya adının yayılmasında ailedeki en büyük emekçilerden. bir zamanlar sadece öğretmen bir ailenin çocuğuyken şimdilerde özel okul açacak duruma gelmişler. "helal olsun!" diyoruz ve eski öğretmen arkadaşlarıyla kulaklarını çınlatmaya devam ediyoruz.
nam-ı diğer serhan abi. can. hayat. zeka. beyin. ve çok çok dahası. yeni evlendi, hatta balayından 2-3 gün önce geldi. gelmesiyle derslere başlaması bir oldu kendisinin. "ben burayı düşünmesem maldiv değil dünya turu yapardım" dedi geldiği gibi *. limit anlatışındaki nükte, "lan böyle kolay konuyu anlatmak da garip yani" deyişi, parabollerin sürekli olduğunu ve bundan sonra hayatın acı yanını-süreksizliklerin olduğunu ve bunları hesaplamamız gerektiğini söyleyişi, soruyu bilemeyen bir kıza limitinin olmadığını açıklarken "düşünsene mehmet ali birand'a soruyorsun, bu adam toplantıdan önce böyle böyle söyleyeceğini beyan etti ama toplantıda ne diyecek diye. hassssiktir ordan der." deyişi... ben anlata anlata bitiremem serhan abiyi. tanımayanlar için sadece üzülebiliyorum
güncel Önemli Başlıklar