bugün

türk musikisi kalite ortalamasını 10 üzerinden 2-3 puan birden yükseltebilecek değerde olan eylem. hem de ajdar'a rağmen. düşün artık.
(bkz: başlık parselleme fazla şişirilmiş bir balondur)
tanım: iki düzgün kelimeyi bir türlü bağlayamayan bir sanatçının* müziği bırakması olayıdır.
ayrıca we don't need more sertaç ortaç.
türkiyenin rahatlamasını sağlayacak olan eylemdir .
tavuğun götünün de tövbe tutması demektir.
(bkz: hocam ağzından bal damlıyor).
yaklaşık 17 seneden beri hiçbir mantık içermeyen şarkı sözleriyle, sadece çalıntı melodilerle ve kliplerindeki dansçı kızlarla müzik piyasasından bok gibi paralar kazanmış; daha hala "poşet" gibi sosyolojik ve derin(!) şarkılar yapmaya devam eden bir kişinin müziği bıraksa da revaçta olacağı durumdur.

kasetçalar denen şeyin icat edilmesiyle birlikte bu adamın akla zarar şarkıları müziği bıraksa da bir zaman daha dinlenecek ama bir 50-60 sene sonra yok olmaya mahkum kalacaktır. işte kimisi yüzlerce bestemsi şeylerler akılda kalmaya çalışır kimisi de (bkz: abdullah yüce) tek bir beste ile (bkz: bu ne sevgi ah) sonsuza kadar yaşar.

bazılarına sanatçı diye hitap ederken dikkat etmek; aradaki ince çizgiyi görmek gerek.
teoman bırakacağına serdar ortaçın müziği bırakması çok daha yerinde olurdu.aslı astarı olmayan olaydır.
başlığa bir hevesle tıkladım, sonunda beklenen oldu diye ama değilmiş. nerde o günler demekten kendini alıkoyamıyor insan. *
tüm türkiye duacısı olur, 100 - 150 yaşına kadar yaşar o dualarla birlikte herhalde. ama o gider yerine ondan beteri gelir diye de korkmuyor değilim. şaka be, ondan daha kötüsü kim olabilir?
yerinde bir karardır.
bir akımın başlangıcı olup, ardından demet akalın, soner sarıkabadayı gibi isimlerinde müziği bırakmasıyla sonuçlanacaktır. hayal ama gerçek olacak bir gün göreceksiniz. inanıyorum ben buna.
Allah o günü bana gösterirse dilenciye para vereceğim.
heyecanlandın bir an kabul et. uzun bir süre beklemediğim harekettir malesef.
(bkz: afedersiniz ama yapacağınız şakayı sikeyim)
RESMi TATiLE SEBEBiYET VEREBiLECEK DERECE DE BAYRAM EiDLESi OLAYDIR.
(bkz: sevindim aq)
konserinde yaptığı pink floyd, another brick in the wall cover'ından sonra doğru bir karardır.
ayrıca her yıl milli bayram olarak kutlanılası olaydır.
dört gözle beklediğim durumdur. biri bu adamı sustursun artık ve ben tesadüfen bile kliplerindeki zıplayışa tanık olmayım.
kara biberim nemlenir.
anlatım bozukluğu kavramını öğretebilecek daha güçlü bir şey bulunduğu takdirde, sorun yaratmayacaktır.
teomanın müziği bırakması üzerine duyulan üzüntüyü biraz olsun rahatlatır.
insanlığa bir armağan olacaktır.
şahsen hiç umurumda olmayan mevzu. hem niye bıraksın ki bence devam etsin müzik yapmaya.
o değil de esas konuşulması gereken konu bu yaptığı müzikle nasıl oluyor da bu kadar dinleyici kitlesine ulaşabiliyor. bunu sorgulamak gerek. yoksa eminim ondan daha kötü müzik yapanlar vardır ülkede.