bugün

güzel bir yalandır.
"Sensiz yaşayamam" demesine bakma sen..
Olur da bir gün sensiz kalırsa,
Bırak yaşamayı, başkası ile gününü gün eder..
ana gibi yâr olmazmış, annem giderse kimse kalmasın zaten benim de ölümüm yakındır.

sensiz yaşayamam anne!
Kokoreç yerken içimden geçirdiğim cümle.
(bkz: Oksijen)
Spoiler veriyim mi? Yaşıycan. Hemde on numara yaşıycan miss gibi oh. iki buçuk senelik ilişkim oldu nerdeyse hergun birbirimize bunu söylerdik. Yaşıyoz valla daha guzelmiş böylesi.
(bkz: yav he he)
(bkz: kalbimizde yaşıyor).
yaşarsın karıcım yaşarsın.
yaşarsın kalbimin kızıl saçlı bacısı.
en fazla bir yıl sürer 20. asırda ölüm acısı.

nazım hikmet ran
ne korkutucu bir cümledir. eyvah! tuvalete bile beraber gidiceğiz artık herhalde diye düşünürüm. gerçekte yaşarsın ya çünkü. biraz uyursun, biraz yemek yersin, biraz tv izlersin, biraz kitap okursun. ŞUAN BUNLARI YAZARSIN MESELA. YAŞARSIN YA.
benimle de yaşayamazsın diye cevaplanılması gereken ezik insan cümlesidir.

(bkz: beni öldüresiye kırbaçlayın)
yandırdın kalbimi yaman ayy gaşları keman bu derdime inan yeaaar.
sensiz yaşayabilmirem ey sevgili canan bu derdime inan.

(bkz: azeri türküsü)
pepsi yaşatır seni diye bir cevap alırsanız fena bir durumdur.
"ayrılık sevdaya dahil, ayrılanlar hala sevgili" şiirini okumamış insanın sözüdür belki de.
o giderse / gittikten sonra yaşamaya yaşamak denirse tabi yaşanır. ayrıca büyük yalan gibi görünse de bunu ispatlamak için kendini öldürebilir insanlar.
Büyük yalanlardan biridir. Kişi yalan söylemek için sarfetmez bu cümleyi, yaşayamayacağını sanır ama yok öyle bişey sadece biraz acı çeker sonra aynen devam eder. herkes unutuluyo be takmıycan kafana...
yapışık ikizlerden birinin diğerine söylediği cümle.
bu sözde kastedileni anlamayan mecazdan bihaber insanların saçma bir söz olduğu söylenen cümle. herkese söylenmemesi gerek ancak sözde kastedilenin "sensiz yaşamım, yaşıyor gibi olmaz" olduğunu anlamak gerekir.
sensiz de yaşarım ama seninle bir başka yaşarım .. *
daha güzeli için;

hani derler ya ben sensiz yaşayamam diye
işte ben onlardan değilim
ben sensiz de yaşarım;
ama seninle bir başka yaşarım.

nazım hikmet ran
külliyen yalandır. o anda seni bırakmaması için söylersin bunu. kendini de inandırırsın buna. ama aradan biraz zaman geçer ve bakarsın ki onsuz yaşayabilmişsin bunca zamandır.

(bkz: yaralara ilaç olarak zaman)
der ve öyle güzel yaşar kiiiiii. elin böğründe öyle eşekten düşmüş karpuz misali kalakalırsın.
sensiz yaşayamam diye bir şey yok o olmadan nasıl yaşıyorsa ondan sonrada bir süre buhran yaşayıp yine normal hayatına devam edecektir.
(bkz: allah dağına göre kar verir)
çaresizlik anında kurulan en büyük ve anlamsız cümledir. nasıl yaşayamazsın ki o mu sağlıyordu nefes almanı? damarlarında kanı o mu dolaştırıyor? yoo sadece terk edilmişsin ve sana acı koymuş uyan ve kendine gel bal gibi yaşarsın.
söylendiğinde söyleyen kişinin boku yemesine neden olacak cümle. "sensiz yaşayamam." lafını duyduğunda "ne iyi insan. ben bunu hiç üzmeyeyim." diye düşünecek kız varsa varımı yoğumu, tüm hayatımı vermeye hazırım. "haha ne yapsam yine de benden vazgeçmez bu. çektireyim ben buna." diye düşünmeyecek, hatta aklının ucundan bile geçirmeyecek bunu hiçbir zaman. ütopya oldu bu. pardon, vaktinizi çaldım.