bugün

fesat arkadas soylemi.

-lan hasan senin kadar ders calissam odtuyu kazanirdim ama sen gitti dokuz eylul u kazandin.
-niye lan begenemiyon mu?
-yok begenmemek degil ama gunde 6 saat calistin be abicim diyom ki ben o kadar calissam odtu yu kazanirdim.
-uzulme oglum sutcu imam da o kadar kotu degil ...
-??!!??
gerizkalının başkanı söylemi.
cekemeyen arkadas söyler. bu tipler genelde ehe ben calısmıyorum zekiyim görüntüsü vermek için dersanede/okulda eğlenme,dersi takmama vs. seyler yapar ancak eve gidince afedersiniz hayvan gibi calısır. kıytırık bir okula kapağı atınca calısmadım zaten der iyi okulu kazanınca da bak calısmadan nasıl da kazandım der.
(bkz: kapasite meselesi)
çalışmanın da yani öğrenci tabiriyle ineklemenin; zeka gibi allah vergisi bi yetenek olduğunu anlayamamış, her inasanın inekleyemeceğini çözememiş bünyenin söylemi.
sözü edilen kişi kadar çalışmadığını çıkarabileceğimiz cümle.
odtü yü kazanamamış.
Kendini zeki gösterme çabası. Madem öyle çalışıp kazansaydın.

(bkz: kıskançlık)
eğer çalışmakla zeki olunuyorsa işçiler şu an profesör olmalıydı değil mi arkadaşlar?

r: çalışmanın herhangi bir iş olduğunu bilmeyen bozuntular bana bu söylemi söylebilecek kadar yükseldi mi acaba? sen kitabı okurken ezberlerken çalışmış olmuyor musun? işçiler de daha farklısını yapıyor.
çalışmak eylemini sadece fiziki iş yapmak olarak algılayan kücük çaplılar gördü ya gözlerim aqlıyorum.
+mesleğiniz nedir ?
-ağabi ben çok çalıştım iş yerindede profesör işçi oldum *

çalışsaydın ozaman düdük denilmesi gereken söylem.