bugün

arada kalan kişidir bunu diyen. sevmeme ihtimali daha yüksektir. galibası olanlar pek tekin canlılar değildir.

(bkz: tecrübe konuşuyor)
bunu diyen insan en garantici ve güvenilir insandır. çünkü sonu ne olursa olsun yalan söylememiştir.
"galibanı si...yim" şeklinde cevap veresini getirir insanın.
genelde arada kalma durumundan değil, karşı taraf reddederse kıvırma payı bırakmak için söylenen cümle.

- seni seviyorum galiba?
+ olmaz
- yanılmışım, ben de sevmiyormuşum. *
kaypaktır. sevecek daha iyi birini bulunca hemen ona gidip ''seni seviyorum galiba'' der.
"sevmenin galibası mı olur" denmesi gereken kişinin söylemi. açılımı bir nevi şöyledir;

-düşünmem gerek. iyi birisin ama bilemiyorum. pek havalı/yakışıklı değilsin. ama seni sevmiyor değilim.

şeklindedir. bir de "seni seviyorum ama arkadaş olarak. arkadaşlığımız bitsin istemiyorum" şekli vardır ki evlere şenliktir.
sevmek;karşı tarafın reddetme ihtimaline endekslenemez yada herhangi bir menfi unsura bağlanamaz dışa vurumu,ya sevilir ya sevilmez,seviliyorsa arkasında durulur duyguların sevilmiyorsa hoşçakal der gider.
arafdaki kişidir.
karşıdan ne tepki geleceğini bilmediği için çekingen davranan kişidir.
eğer karşıdan ters tepki gelirse, "yanılmışım" diyip işin içinden yırtacak olan kişidir.
sevgisine güvenmeyen insanın kuracağı cümledir.