bugün

sende beni anla diyen devam eden söylemdir.
Yeri gelir seni seviyorumdan daha etkili olur bu cümle...
Tartışma sırasında karşındakinin eğitilmez bir cahil olduğunu anlayıp tartışmayı noktalama şekli.
görsel
Psikoterapinin vazgecilmezidir.
Kişinin bakış açısını anlamak kendi başına yetersizdir.konu ne olursa olsun aynı şartları yaşamak, aynı acıyı çekmek ya da tam tersi aynı mutluluğu tatmak, hatta aynı yollardan geçmek gerekir. misal çok yakınını kaybetmiş bir insanı, bu acıyı yaşamamış bir insanın anlamasına imkan yoktur. sadece yaşanılan kaybın büyüklüğünü tahmin edebilir.bu açıdan asla mümkün olmayandır.
Rehberlik yapmama rağmen sıklıkla kullanmadığım kullanmayı sevmediğim söz öbeği.
Marx a kulak veriyorum o anlarda; yorumlamak ve onaylamak yerine bir şeyleri değiştirmek gerek buna çabalamalı.
Yalandır. Herkesin kafası farklı çalışırken başka birini anladığını sanmak yanılgıdır.
Yalanını skiyim.
şu sıralara samimi bir söyleyiş şekliyle birilerinden duymaya ihtiyacım olan sözdür.

bi kişi ya...

tek bi kişi anlasın lan beni...
söz kalmayınca hep kullandığım.
bu aralar çok duyduğum cümledir. kimsenin dinlediği yok ama hepsi anlıyo beni.
aslında hiç bi halt anladığım yok da işte bakma sen bana takıl kendi kendine demenin bir başka halidir.
neyi anlıyorsun dingil diye sorulasıdır. bir çoğu anlamaz ama dillerine pelesenk olmuştur, seni anlıyorum bik bik. sen hiç benim gözümden baktın mı dünyaya, en azından bakmaya çalıştın mı diye sorular bu söz akabinde sorulmalıdır.
Genelde karşısındaki kişiyi anlamadığında kullanılan, ne diyeceğini bilemeyen insanların kullandığı 2 kelimelik 1 cümledir 'seni anlıyorum'. Eğer gerçekten anlasa asla bu kelimeyi kullanmaz insan. Çünkü anlatılan şey önemsiz olsa kimse seni anlıyorum demez. Aslında denecek çok şey var ama sonuç seni anlıyorum a dönüşür.
çözüm yolları arayan cümlelerin takip ettiği sözdür. Yani öyle olmalıdır. Aksi halde samimiyetsiz duruşu vardır.
kimse gerçek anlamını bilemez. herkes farklı anlar ama yaşamak anlamaktan öndedir.
yazarsın, açıklarsın düşüncelerini. boşuna çekip gitmediğini kelimelere dökersin. gelen cevap seni anlıyorumdur.

kelimelerle yeri geldiğinde çok güzel oynayan bir insan bunu da dediyse ne diyem mahmut mu diyem.
beni yaşa, beni anlamaktan bir adım öteye geç.
anlamak yetmiyor beni, bunu anla. kadınsan öp. erkeksen, kavga et benimle.

beni anlama. beni anlamaktan öteye geç.
Seni anlıyorum ama konuşamıyorum - dil kursu ilk kur.
Ben de seni anlıyorum.
yalan olmaması daha kuvvetli olan kullanım alanı için ;
(bkz: ben anladım seni).!
Herkesin aşırı üzerine gittiği şirket. Yahu insanların nedenleri var buradan bir şeyler almasının. Ya kredi kartları yok ya da kredi kartı alamıyorlar haliyle bir ümit buraya gidiyorlar. Kimi konularda insanlar haklı misal ürün teslimat sürelerinin aşırı uzun olması ve sürekli aradığınız zaman sizi sallamaları ve ve görevlilerin ürün satışı gerçekleşene kadar sizinle ilgilenmesi.
bir insanı anlamak için, yaşadıklarını yaşamak gerek.bu ne kadar mümkün olur. tartışılır.
bazen baştan savmak için kullanılan söz.