bugün

"kiz dedigin titiz olur, erkek dagitsa da olur" dusuncesini benimseyen insanlarin, bulasik yikamayan ya da etrafi toplamayan kizlara soyledigi cumle. kizlari potansiyel temizlikci olarak gorurler boyle tipler. ornegin disariya cikmadan once giysi degistirirken cikarilan giysilerin dagilmadan kendi kendine yerine girdigini dusunurler ve yerde gordukleri giysilere uzun uzun baktiktan sonra "kiz dedigin etrafi toplar" derler ve sizi ezmeye calisirlar..
(bkz: bil ama yapma)
sen ne biçim delikanlısın sorusunun kız kısmısı için karşılığı.
2tane ihtimal vardır;
birincisi, erkek gülerek sen farklısın manasında diyordur ki kızın cok hosuna gider,
diger ihtimal ise kızgın bicimde diyordur ve kızdan tokat yer.
(bkz: o bicim)
(bkz: tövbe tövbe)*
(bkz: ben senin bildiğin kızlardan değilim)
hala birtakım kafalar bayanın ben bilmem beyim bilir diyenini aradıklarından, "ne biçim" kızların sivri dilleri beğenilmez.. hatta onlar tü-kaka olur..

yine aynı kafalara göre, kızların konuşacakları konu vardır, konuşamayacakları konu vardır.. haddini bilmelidirler..

aynı kafa bak ne diyor, cevap vermeyeceksin erkeğine.. peki tamam deyip pış pışlayacaksın.. yersen..

aynı kafadaki insan, senden bakire olmanı bekleyip, tüm kızları elinden geçiriyor..

ve sen.. ne biçim kız oluyorsun!
vay be..
(bkz: o biçim)
ben bilmem beyim bilir zihniyeti ile alakası olmayan sözdür.

ben de kız arkadaşlarıma sarfederim sık sık bu sözü.

hatun dediğin, hatun gibi olacak be. ne o erkek gibi tipler her tarafta. erkekle$mi$ kızlar. "erkeklerin yaptığı her i$i yaparız, hiç bir i$te a$ağıda kalmayız" ezikliği. sen hatunsun be erkeğin yapamayacağı neleri yapabilirsin. bırak, erkek sana özenmesin; sen de erkeğe. erkekle sen e$it değilsin, erkek de senle e$it değil. bazen sen üstünsün, bazen o. bunu kabul et artık.

sen ne biçim kızsın!