bugün

eskişehir osmangazi üniversitesi'nin taze profesörü. postmodernlerin en anarşisti. hayata bakışıyla üniversiteye yeni adım atmış olan bendenizi eşekten düşmüş karpuza çeviren gerçek bir entellektüel. "kendi hayatınızı planlamazsanız başkalarının planlarına dahil olursunuz." ve "türkü sevmeyen iyi insan olamaz." sözleri ile hep saygıyla anacağım hocam.
18 Nisan'da Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde "21. Yüzyılda Lider Bir insan olabilmek" konuşu bir konferans vereceğini öğrendiğim alanında dünyanın sayılı bilimadamlarından eğitimci, yazar, profesör, doktor ve daha sayamadığımız bir çok ünvana sahip olan insan.
ayrıca Mostar dergisi'nin nisan sayısında da bir söyleşisi yayınlanmıştır. (bkz: mostar dergisi)
kadınlara karşı saplantısıyla ve bu konudaki söylemleriyle gönlümüze taht kurmuş müzmin bekar hocamız.
bugün sınav sonucumu görünce gözlerimin ekrana kitlenmesine, ağzım açık 12 saniye boyunca mal gibi durmama sebep olan hocadır. 20 beklerken 80 almak mı? hem de 3 soruluk sınavda 2. sorum tamamen yanlış, 3. sorum yarım yamalakken?

ne kadar sevdim bi bilseniz bu profesörümü!

bu arada, dersleri de çok zevklidir.

bir dersimizde, hepimize sormuştu, cevap vermiştik. sonra da ille de zengin eş istiyor olmadığımız için bizi kınamıştı. zeki olmadığımızı söylemişti.
eskişehir osmangazi üniversitesi eğitim fakültesinin dekanı olmuştur geçtiğimiz aylarda.
her güzel insan gibi onun da hakkı yeniyor bu ülkede..
ülkemiz okuyan insanı sevemiyor bir türlü.eğitimde okumak yasaklı olmuş hatta. okuyan ve okuduğunu harekete döken insanı toplumsal idama götürüyor - muşuz meğer.