bugün

22 temmuz 2007 seçimlerinde milletvekili seçilmiştir.
abdullah öcalanın avukatı olarak da görev yapmıştır.
demokratik toplum partisi diyarbakır milletvekili.
DTP Grup Başkanvekilidir. son şırnak saldırısı sonrası "Artık yeter diyoruz. Gencecik evlatlarımızı toprağa vererek, bu topraklarda kardeşliği, barışı yeşertemeyiz. DTP olarak bize düşeni yapmaya hazırız" şeklinde bir beyanat vermiştir.
şu anda meclis kürsüsünde saçmalamakta olan adamdır.
bugünkü meclis konuşmasında, üniversitelerin 12 eylül politikalarının devamcısı olduğuna dair güzel şeyler söylemiş diyarbekir milletvekili.
sahtekarlık yaparak askerden kaçtığı tespit edilen ardından ceza alarak paşa paşa askerliğini yapan şahıs. bugün sky türk tv'de barış, kardeşlik gibi evrensel kelimeleri kullanırken yine içine imralı'nın taleplerini koyduğu cümleleri sarfetti. insanları barış, kardeşlik ve demokrasi kelimelerine nefret ettiren dtp'li vekillerden bir tanesi olarak ünvanının hakkını vermiştir.
kendisi hakkında bir bok bilmeyen dallamaların hakkında atıp tuttuğu kişi. askerliğini zamanında yapmış olan milletvekili.

(bkz: nurettin demirtaş)

edit: bu entry kendisini savunduğumu göstermez. lakin kendisini savunmamak kendisi hakkında bir bok bilmeyen dallamaların olmadığını göstermez.
(bkz: vatandaş kürtçe konuş)
BDP Diyarbakır miletvekilidir. Son kurultayada genelbaşkan seçilmişitir. Elazığlıdır.
yeni nesil kürt milliyetçisi. ahmet türk gibi o da çözümün imralı da olduğunu söyleyip, abdullah öcalan ı, suçluyu öven konuşmalar yapmaktadır. bundan bir kaç sene önce abdullah öcalan ın adı bile anılmazdı. ama artık ortam hazırlanıyor ve abdullah öcalan ın çıkışına zemin hazırlanıyor. gün gelecek öcalan mecliste olacak ve pkk lılar kazanacak, askerler boşuna şehit düşmüş olacak.

(bkz: şanlıurfa milletvekili abdullah öcalan)
tankların önüne yatma sözünü bir an önce tutmasını istediğim şahıs. yanına bütün avanesini de alsın; bizde tank çok.
iki lafı bir araya getiremeden, apo muhattap alısınsın dışında bir fikri olmadan, ülkeye şöyle olsun böyle yapılsın nutukları atan şahsiyet. bi de böyle her gerginlik sonrası olayın yaşandığı yere gitmez mi, hey allahım ya kendisini nimetten sayıyor.
sürekli olarak kardeşi nurettin demirtaş'la karıştırılan bdp genel başkanı olan şahıs.halbuki asker kaçağı olan kendisi değil,kardeşi nurettin demirtaş'tır ve safranbolu'da askerlik yapmıştır.
cem uzan' dan daha marjinal olan adamdır.

zazaca ikinci resmi dil olacak- şakacı hınzır seni.

bağımsız kürdistan- alkol var mı?
ankara hukuktan sınıf arkadaşımmış gerçi çok hatırlamıyorum ama.
doğru soruyu sormuştur: ülkeyi bölmek isteyenin mecliste ne işi var?

http://jiyan.us/2010/10/0...enin-mecliste-ne-isi-var/
wikileaks'ın açıkladığı belgelere dair çok önemli bir soruyu sormuştur kendisi.
http://haber.mynet.com/de...gn=home_haber_thumbnail_1
lenin'in zamanında birçok tarikat ve inanç grubuyla ittifak yaptığnı dahi bilmeyen komünist ülkücülerin hedefi haline gelen şahıs. ulan git biraz lenin başkanlığındaki sovyet tarihini oku. sol kümünizm bir çocukluk hastalığı kitabında kimlere ayar verdiğine bak.
(bkz: reco feto apo şeytan üçgeni/#10150386)
zamanında aynı öğrenci yurdunda kaldığımız sessiz adam. kimseye karışmaz sesi soluğu çıkmazdı. bir çok siyasi öğrencinin aksine siyasetle alakalı veya siyasi öncü bir kişi gibi durmaz, okulundan yurduna gidip gelen bir öğrenci gibi görünürdü.
bugün kü sözleriyle gözlerimi dolduran siyasi kişilik. efenim tabelaların kürtçe ve türkçe olmasına karşı çıkan insan topluluguna karşı ingilizce ve türkçe olan tabelaları örnek göstermiş bu anayasaya sorun teşkil etmiyorsa kürtçe ve türkçe nasıl oluyorda sorun teşkil ediyor demiştir.

helal olsundur, kanımca adam gibi adamdır.
bugün haberde bir kaç gündür gündemde olan dil sorunu ile ilgili açıklama yapıyordu. Devlet bizden vergi alıyor,kürtleri askere alıyor falan filan. Sonra biz ödediğimiz vergilerle öğretmenin maaşını ödüyoruz dedi. Ama devlet bize öğretmen göndermiyor bizim çocuklarımız için okul yapmıyor dedi. Ee be adam sormazlar mı sana devletin gönderdiği memuru senin adamların yol kesip öldürmedi? Devlet elinden geleni yapmamış olabilir ama doğuda büyük bir özveri sarfederek çalışan doktorları,öğretmenleri ve diğer devlet memurlarını yoksayamazsın. Sözün özü devlet zamanında oraya mühendiste gönderdi öğretmen de. Ama siz hepsini yol kesip şehit ettiniz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
türkiye'nin 20-25 idari bölgeye ayrılmasının gerekliliğinden bahsetmiş bdp eşgenel başkanı...
hiç uğraşmasınlar boş yere ben böldüm;
(bkz: türkiye 20 25 idari bölgeye ayrılabilir/#10263545)
çıkabilecek olası bir iç savaşın akabinde divanı harp te yargılanacaklar listesinin ilk sıralarındadır. ağzından düşürmediği barış ve kardeşlik kelimelerinin hepsi yalandır, tek amacı bağımsız kürdistan dır ancak babayı alır.
eskilerin tabiriyle yüzünde adeta bir " nur " taşıyan adam.

nedendir bilinmez, ülkücü ırkçı ve faşistlerin tersine bu adam bende hayranlık uyandırıyor. sosyalistse sapına kadar, insansa sapına kadar. adam gibi adam yani. herkesin düşüncesi bu adam gibi olsun ve işin içine amerika karışmasın türkiye'yi degil ikiye 100 parçaya böleriz yeter ki canlarımıza bişey olmasın. topragı skeyim üzerinde kan döküldükten sonra ne anlamı kalıyor.
güncel Önemli Başlıklar