bugün

8. nesil yazarların sözlükteki anatomisidir. ilk aklıma gelenleri söylemeyeyim ayıp olur, çünkü içlerinden bir tanesi var ki yolda görsem, tanısam, yakalasam ya ölürüm ya öldürürüm, o denli ayar oldum. detaylara girmeye gerek yok, hiç iyi bir imajları yok gözümde, içlerinde hakikaten iyi ve anlayışlı insanlar var ama bi kere birine bi kıl kaptım ya aklıma hep o gelecek ve diğerlerinin iyiliğini ve hakkaniyetini unutacağım.

nerdeyse 3 senedir bu sözlükte yazarım, entrylerimde 'lan ' kelimesini bile kullanmamaya bile dikkat etmişimdir ki entrylerinde ana avrat dümdüz giden yazarların hoşgörüldüğü bir sözlük ortamında bunu yapmak ne kadar zor bir şeydir tahmin edin. önceleri uzun uzun ve dolu dolu yazardım, bundan çok büyük keyif alırdım, nolduysa bir anda yazma şevkimi kaybettim, okumak ve okunmak gibi bir derdim olmadı. kaldı ki ben gerçekten klavyesine ve aklına güvenen bir yazarım ama bu sözlüğün atmosferinden sanırım çok etkilendim ve birçok şeyden soğudum. çünkü uludağ sözlük ün garip bir gelişimi var. sözlükler benim bildiğim, zamanla yol alır ve kaliteli hale gelir, fakat uludağ sözlükte bu tam tersine bi durum şeklinde cereyan ediyor. gittikçe kalitesizleşen bir sözlük atmosferi var, herkes her şeye başlıklar açıyor, entrylerle laf sokuyor, hayatında 1 paragraf okumamış ve yazmamış sekizinci bi nesil yazar kalkıp benim uzun uzun ve emek vererek yazdığım entryle alay ediyor, tahrik ediyor ve ben bu adama ana avrat dümdüz gidince zoruna gidiyor, ben suçlu duruma düşüp sözlükten -3 yıldır yazıyorum ve bu yüzden ilk defa ceza aldım- uzaklaşma cezası alıyorum falan filan!!

şimdi burdan yola çıkarak düşünüyorum da demekki ben otokontrol mekanizması sağlam bi yazarım, başkalarında anormallik var ki böyle gerilimler yaşıyor cezalar alıyorum. ha kendimi de eleştiriyorum, özeleştirimi de yapıyorum ama ben elmalarla armutları karıştırmıyorum. eleştirmek başka bir şey, entryme hakaret etmek başka bir şey! bu da son zamanlarda yaşadığım bir sıkıntı işte, müsebbibi 8. nesil bir yazar! mesele nesil meselesi değil ama ben bir nesile ve bir kişiye takılıp kaldım ve bunlar çıktı ortaya, daha neler neler yazarım da şimdilik burda kalmak en iyisi.

kimse darılmasın, kırılmasın ama buralar maalesef zavallı insanlarla dolu, onlara acıyacak zamanım bile yok.
Neslin Sonuna gelmiş Olan yazardır. Yakında Yeni versiyosunu v9 Geliyor.Şimdiden Merhaba 9.nesil yazar.
sözlüğü ayakta tutan kesimdir. ara$tırma yapılırsa entry girenlerin yüzde seksene yakını 8. nesildir.
son neslimiz.*