bugün

sokaklarda bangır bangır çalınan propoganda şarkıları ve hoparlörlerden dökülen gereksiz nutuklar aracılığıyla yaratılan ses kirliliğidir.

politikanın yarattığı zihinsel kirlilik yetmezmiş gibi...

- dangıdı dungudu... oyunuzu bize verin... bangır bangır...
- kardeş bak bakayım buraya..
- buyrun oyunuzu bize verin ayrıca..
- bi daha ki seçimlerde kafamı sikmezseniz veriyorum söz...
ses kirliliğinden başka bir şey değil. zaten milletin kararı kesin yani sen o abuk sabuk seçim otobüslerindeki iğrenç şarkılarla milletin oyunu alacağını zannediyorsan yanılıyorsun. yolda yürürken birden çalınca insan sıçrıyor nasıl bir ülkede yaşıyoruz...
Vatandaşları canından bezdiren gürültüdür. Oy vereceği varsa vermez vatandaş. Reklamın iyisi kötüsü olmaz anlayışının bir ürünü sanırım.
(bkz: seçim otobüsüyle uyanmak)
belediyelerin kesinlikle yasak koyması gereken bir vaka.
Kanımca rakip seçmenlerin birbirine yaptığı oyun. Mesela a partisinin arabasına b partisinin elemanları dolup açıyolar müziği son ses. Oyunuzu bize verin diye bağırtıyolar arabayı. Çocuğunu uyutan kadın, dinlenen adam veya önemli bir işle uğraşan insan bu gürültüden rahatsız olarak:
- ulan oyumu size atarsam şu seçim otobüsü çarpsın bana. Oyum b partisinindir.
böylece b partisi tek başına iktidar olur. ehe ehe ehe
özellikle cadde üstünde oturanların diğerlerine göre daha çok sıkılmaya başladıgı gürültüdür.zira sabah sabah uykunuzdan bile ederler.sinir olmamak elde degildir.şu seçim bitse de kurtulsak!!
kuru gürültüdür. ayrıca antipatiktir. sabah sabah beni uykumdan uyandıran adama niye oy vereyim dedirtir insana.
medeni toplumlarda rastlanmayan bir iğrençliktir:

meydanlarda, kısılmış seslerle avazı çıktığı kadar bağıran,
komik usluplarla siyaseti karagöz-hacivat oyununa çeviren,
parti başkanlarının da yaptığı gibi:
gürültü kirliliğidir.
terbiyesizliktir.
halka karşı saygısızlıktır.
ilkellik alametidir.
seçim otobüslerinden ve gürültülerinden etkilenip ya da pes edip oy veren insanların olabileceği temennisindeki insanlar yüzünden çektiğimiz eziyettir.
güncel Önemli Başlıklar