bugün

bir avuç türk insanının görüşüdür.
sakal bırakıp takketakmakla eşdeğerdir.

aslında tevhid dini ile ilgisi falan yoktur.
saçını kapatıp dötüne daracık kot giymektir.
(bkz: kimine göre kapanmak saçı kapatmaktır)
''saçını kapatmak'' tabiri ortadan kalkmalıdır. kapanmakta ki amaç erkekleri tahrik etmeyecek şekilde giyinmektir. haliyle de saçını kapatınca müslüman olunmaz.
daha çok erkeklerin tezidir. erkeklere giren çıkan neyse? ne saçını kapatınca müslüman olunabilir, ne de açarak müslüman olunabili. koca dini bir bez parçasıyla ifade etmeye çalışmak ya da anlamaya çalışmak küçük beyinlilerin işidir.
yanlış bir görüştür. inanç saç ile direkt bir bağlantıya sahip değildir. önemli olan, inancın kafada* ve kalpte* yer edinmesi ve şekillenmesidir.
yanlış bir düşüncedir. saçını kapatmakla müslüman olunmaz, başı açık oruç tutmaylada müslüman olunmaz. kimin müslüman olduğuna fetva vererekte müslüman olunmaz yani birinin müslüman olup olmadığına karar vermek allaha kalmıştır. karışmamak gerekir. bırakınız herkes kendince yaşasın.
saçın kapatılması ile iman yoktur. kılla tüyle iman mı olur.
saçı kapatılınca müslümam olmak nasıl bir kavramdır ben anlamıyorum insan sadece saçını kapatınca müslüman olmaz.saçını kapatmayanlara da müslüman degil damgası vurulmaz.kapanmak müslümanlıgın emirlerinden bir tanesidir kişinın inacına bağlı olarak degişir...
islamın ve imanın şartlarını yerine getiren, allah'a ve elçisine*derinden saygı duyan herkes müslümandır. saçını açmakla yada kapatmakla müslüman olunmaz, mümin olma yolunda bir ön safa geçilir.

insanların inançlarını sorgulmaktan vazgeçmekle de insan olma yolunda bir ön safa geçilir. hepinizi, hepimizi bir ön safa geçmeye davet ediyorum.
(bkz: sözde müslüman)
parayla imanın kimde olduğu hiç belli olmaz bu yüzden boşunadır bu çaba. örtününce daha ahlaklı olmuyor insan. şöyle bir örnek vereyim. hırsızlık yaparken türbanlarıyla yüzünü gizleyen iki kadına şahit oldum. allahtan erken farkedildiler. şaşırdım. dedim ki kendi kendime nerde din, nerde müslümanlık. hadi beni kandır, çevrendeki herkesi kandır allah'ı nasıl kandıracaksın. peki onu kandırdığını düşünüyorsan bu allah'a hakaret demek olmuyor mu?
komik insanlar bunlar vallahi de öyle. dininizi sevdiğinizi göstermek için illa birşeyler takmaya birşeyleri kanıtlamaya çalışmaya gerek yok. allah bilsin yeter. bize ne?
sahte müslüman:
http://www.gunslot.com/fi.../gunslot/images/71810.jpg
evet böyle insanlar vardır saçını kapatıp müsülüman olduğunu zanneden insanlar bunu kendi gözlerimle kanıtlamışımdır evimizin coğrafi konumundan dolayı piknik alanına çok yakındır. Bir gün dışarda annemle dolaşmaktaydım yanlarda piknik yapmakta olan aileler flan çocuklar varken bir köşede de örtülü bir kız çamlıklarda elinde bira şişesiyle sevgilisyle aşne fişne yapmaktadır. Kız insanlardan utanmadığı gibi birayıda höpürtmektedir o anda vay be böle insanlarda varmış dedim