bugün

"papaz olma durumu" şüphesiz ki saç uzatırken yaşanan en büyük sıkıntılardandır. ama çözümü basit, saç tacı ve saç bandı kullanmak. tabi etraftan gelecek "bu ne lan karı gibi olmuşun, ehehehelehe" tarzı yorumlara gülümseyerek yorum yapmayı da öğrenmelisiniz.

tam o süreçteyim ben de. omuzlara gelecek kadar uzatmayı planlıyorum bir aksilik olmazsa.
Ucları kirilmasin diye ugrasirsiniz ha birde dogal hali guzel degilse bence uzatmayin yoksa maşa ve duzlestirici ile kanka olursunuz o da saclari fena üzer.
insanların verdiği olumsuz tepkilerdir. özellikle geçiş döneminde mala benzersiniz. eğer uzunca yıllar kestirmeyi düşünmüyorsanız, hiç kulak asmayın uzatın saçlarınızı. eğer yıllarca uzatıp bir anda kestirirseniz yine olumsuz tepkiler alırsınız. uzun saç bir süre sonra sizin kimliğiniz olur. tarifi eşkali çok kolay bir insan olursunuz. böyle insanlar unutulmazlar ve bu iyi bir şeydir. yaşayan bilir.
kabarık saçlar ve papaza benzetilmek.
yakında kilisede göreve başlıyorum. *
yağlanması, kaşınması.
1. vur abi dört numaraya eşiği. saçı uzatıyorum diye hiç berbere uğramayacak haliniz yok tabi. e bu abilerin koltuğuna oturulduğunda da artık efsunlu mudur nedir sizin istediğinizden başka her şey olur. sonra aynı koltukta vur abi dört numaraya dersiniz.

2. saçın kısadan uzun, uzundan kısa hali. hani bir boka benzemediği zamanlar.
saç şekil almaz, açsan açılmaz, düzleştirsen düzleşmez. bi de saç biraz kısaysa, uzayana kadar arkadan iki tane toplanır. evlerden ırak, hiç kolay iş değil.
ilk zamanlarında enseleri hafif saçları kaldırtarak toparlatayım diye berbere gidilen, ama kazma berberin bir türlü ayar tutturamadığı durumdur.
mahalle baskısı.
erkekler cephesinde sıkıntı uzatılırken değilde, aslı uzattıktan sonra başlar. aile, akraba, mahalle çevresinde bitmek bilmeyen ''ne lan bu hal papaz gibi'' ya da ''bu saçlar ne böyle sen hangi köyün imamısın?'' şeklinde 4. sınıf kalite laf sokmalara maruz kalmaktır. bilindiği gibi bu eleştirilerinde tamamı hep geri kafalı ve o kafası kırılası ihtiyarlar cephesinden gelir.***önemsemeden geçilmelidir bu sataşmalar ve eleştiriler ancak bir süreden sonra sayısı bile hatırlanamayacak boyuta geldiğinde sabrınızın tükenmiş olması ihtimaldir. ya önemsemezsiniz ve uzatmaya devam edersiniz ya da artık bunalır kestirirsiniz ''hah şöyle anca adama benzemişsin şimdi!'' derler ve artık dayanamazsınız dalarsınız. yaşadım, gördüm, biliyorum...*
Bir de uzatilan kakulse daha beterdir, sekilden sekle girersiniz.
kendini bildi bileli uzun saçlı olan birisi için sıkıntı olmaz. Zira o kişi saçlarını azcık kısaltınca kendini boşlukta hisseder.
ara dönemde şekil vermek.
belli bir süre sonra biçim almaması, sabahları kendinizi tanıyamamanız ve dökülme.
çok büyük bir sıkıntıdır bu . hiç uzatamadım şu saçımı . en fazla serçe parmağı uzunluğunda kaldı . uzadıkça şekil alması zorlaşıyor . bide benim saçlarım sık olduğu için kabarık duruyor . sonra kafam esiyor ve 3 numara vurduruyorum saçlarımı . ondan sonrada kafam üşüyor sözlük . saç uzatmak için 2 büyük etken vardır .

1- sabır : sabır saç uzatmak için en büyük etkendir . şekil almaması olsun , fazla terleme olsun , bakımı olsun zordur saç uzatmak .

2- uzatmaya değecek saçlar : saçların benimkiler gibi sık ise uzadıkça kabaracak , kabardıkça sıkıntıya sokacak , soktukça kestirmek isteyeceksin , kestirince kafan üşüyecek ( özellikle kış aylarında )

evet biraz daha düz ve biraz daha az sık saçlarım olmasını isterdim sözlük .
duş aldıktan sonra hemen yatıp uyuyunca sabah baş ağrısı çekmek.
(bkz: saç kurutmak)
kellerin saçlarım olsa da sıkıntısına razıyım diyeceği önermedir...
mehmet yozgatlıdan alessandro nestaya geçiş sırasında çekilen sancıdır.
eğer erkeksen ve lise öğrencisiysen bayrak töreninden sonra hocaların seni kenara çekip çekmeyeceğini beklerken salgılanan adrenalin hormonu.
her şeyin çoğu zarar kardeşim.
dört gün yıkanmyın saçınız bir omlet pişirecek kadar yağ üretir.
en büyük sorun uzun saça yapılan bakım ve kurutma işlemidir. Çünkü uzun saçın kuruması daha uzun ve daha uğraştırıcıdır. Bunları yaşamış birisi olarak yazıyorum ve bide en önemlisi her gün saçın yağlanmaması için yıkamak zorunda kalmak .
Kurutmak.
saçın uzadığını hissettiğinizde biri gelir ve 'aa saçında ne çok kırık var, beyaz beyza kötü gözüküyor yaaa' der ve tüm hayalleriniz boşa gider, gidip kırıklarınızı aldırırsınız ve o saç yine kısa kalır.
(bkz: saç uzatırken izzet altınmeşe dönemi)