bugün

içinden "ayy hangi renge boyatsam saçımı,kızıl bana yakışır mı,sevgilim-kocam acaba beğenir mi,ya saçlarımı berbat ederse kuaför,aman allahım saçlarım kırık içinde,rezil olacağım,umarım kuaförde dergi vardır,acaba kaç para tutacak saçımı boyatmam" gibi sorular geçen kadındır kendileri.
(bkz: arefe)
en ufak bir buluşma için bile kuaföre giden bayanlarda görülen ve hoşgörülmesi gereken hareketleri yapan kadın modeli.
dibi bir karış gelmiş kadının sabırsızlık içerisinde geçirdiği evre
değişiklik yapmak isteyip ve sürekli bir araştırma içerisinde olup kendine hiçbir rengi yakıştıramayan,her seferinde kuaföre saçını boyatma niyetiyle gidip karar veremediği için saçını kestirip çıkan kadındır efendim.saç boyatma arefesindeki kadın modeli huzursuzdur.içi içini yer.endişelidir.kendisiyle birlikte danıştığı arkadaşlarını da strese sokar.hele bir de kararsızsa kendisine rahatsız sıfatı yakıştırılabilinecek kadındır. (bkz: terazi burcu kadını)
midesinde kelebekler uçuşur bu modellerin,saçlarını boyattıktan sonra hayatlarının birden değişebileceğine inanırlar.boyatma esnasında yaşadıkları mutluluğu anlatmaya ise kelimeler yetmeyebilir.anlatılmaz yaşanılır durumuna en iyi örnek.
küçük büyük herkese fikrini soran ardından kendi hayelindeki saçı anlatan ve evet çok güzel olur onayını alasıya kadar elinden gelini yapan kadın.
öncelikle kaş aldırıp saç fönletmek bahanesiyle kuaföre gidilir. akılda zaten bir saç rengi mevcuttur. saçınız fönlenirken kuaförünüze, "x renk bana yakışır mı? bir göstersen tonlarını" denir. tonlarına bakarsınız katalogda. "işte bu" dersiniz, hayalinizdeki rengi görünce. saçınızın rengine zıt düşmemektir 2 ton açığığına denk düşmektedir. düşüneyim der çıkarsınız kuaförden. 1 gece düşünür ertesi gün koşa koşa kuaföre gidersiniz. saçınız boyanır ve sonuç mükemmeldir. şimdiye kadar neden yaptırmadım diye kızarsınız kendinize.
küçük bir olayı bile dugusallığıyla ruhunda fırtınaya çevirebilme yeteneğine sahip olan bu insan cinsi dış görünüşünde yapacağı değişikliği de ay öncesinden olay haline getirebilecektir. bir ay önceden hemcinsleriyle anket yapmaya başlar. istediği renkten emin olsa dahi fikirler önemlidir çünkü, bazı fikirlere burun kıvıracağını da bilir ama sorarken kişi ayrımı yapmaz ve yapılan tüm negatif yorumlar yeni bir dedikodu malzemesi olacağından kendini bu zevkten mahrum bırakmayacaktır. rüyalarında saçını hep istemediği renklere boyanmış falan görür, kabuslarla uyanır. nihayet kuaförle randevu gerçekleşir. istenen renk olur ya da olmaz çünkü kadın zor beğenip kaprisini yapacaktır illa bi miktar. ve sonuç ne olursa olsun kuaför gönlünü hoş edecek ve boyadığı saçı güzel sözlerle süsleyecektir.
boya iyice tutsun diye 2 gündür saçını yıkamayan kadındır.
kuaföre her gidişinde kafasında, tanımlanamayan bir renkle çıkan ve dolayısıyla "acaba bu sefer istediğim gibi olacak mı?" diye huzursuzluk yaşayan kadındır.
Birazdan bu işlemi gerçekleştirecek bireydir.
Saçma sapan bir renk olduğununda farkındadır kişi.
Fakat ısrarla boyatacaktır. Ardından kestirsem mi diye de düşünmüyor değildir.
Anlık bir şekilde aldığı bu kararla mutlu olmasını temenni ediyorum. Ayrıca depresyonda da değil. Sadece biraz değişiklik istiyor. Fakat güzel olmazsa depresyona girer mi girer bilinmez bu işler... ne idüğü belirsiz bu saçla mutlu yarınlar dilerim.
çok sıkılmıştır değişiklik arıyordur.
Şüphesiz ki boyar boyamaz pişman olacaktır. Bunu saçını her renge sokup en sonunda doğal saç rengine dönen biri söylüyor, dikkate alınız.
Beyazi coksa boyatsin ,hic dusunmesin.
anlaşılmayan bir şekilde telaşlıdır.
morali bozuktur.