bugün

(bkz: mal beyanı)
(bkz: bonzai kafası)
(bkz: Micheal jackson şarkıcısı)
Sazlar ile söylenen türküler genel de insanlar yaşanmışlıklarını anlatır herkesin için de bir tutam olan şeylere değinir.

çoğu şeyden ders de çıkarabilirsin şarkılarla tecrübe edinebilirsin.

derler ya ; her şeyden ders çıkarmana gerek yok, karşındakinin hatalarından da tecrübe edin.
zevkler tartışılmaz kardeşim senin hoşuna gitmeyebilir ama seven hatta hastası olan insanlar var saygı duymak lazım.
saz çalgı aletlerinin bütünüdür, anlatmaya çalıştığın çalgı aletinin adı bağlamadır bari ismini doğru söyleyip öyle eleştirseydiniz...
elimdeki sazı bırakıp eksiledim.
davy jones coveri yaptığımı düşünerek bir enstrumanı çomarlıkla bağdaştırmanın gereksizliğini içinde bulunduran beyan,bundan rant kasanlar belki açık eleştirilebilir istedikleri bu ama kendi kendine çalan birine gayz beslemekte gebeşliktir.
(bkz: bağlama)
Saz ve baglama ayrimini yapamayan yazar beyani. Dikkate alinmasa da olur.
Yukarıdaki yazr (ay ve gece) gereken açıklamayı yapmış söylemek istediğimi söylemiş. Senin saz dedign tek bir enstrüman değildir. Neye kafa tuttuğunu bil önce. Ülkemizin geleceği için ölmen makbuldur. Saygılar.

Edit: bir ilber ortaylı caps i paylasmak isterdim de üşendim. Anladınız siz(gülen sımayli)
Çalanların gereksizlikleri ile de alakalıdır.

görsel