bugün

saygı kavramının içini boşaltan insanlara sitemdir.
alevilere saygı duy, kemalistlere saygı duy, sağcıya saygı duy, solcuya saygı duy.... bıktık arkadaş bu saygı duymaktan. bırakalım da saygı duyulmadan yaşasınalr. sizene yahu. ''ee ben böyle birisiyim saygı duymalısınız'' yahu banane ne olursan ol. sana neden saygı duymak zorundayım. senin fikrine neden saygı duyayım. benim için hiç bir değeri yok.
herşeyden ve herkesten evvel kendine saygılı olmak gerektiğinin farkında olmayan insan söylemi.
kendisine saygısı olmayanın başkasına da saygısı olmaz.
(bkz: ergenlik dönemi)
(bkz: asi genç)
saygılı olmak zorunda olmaktan bıkmış yazar isyanıdır. saygılı olmak zorundayız çünkü bir toplumda yaşıyoruz, saygı gösterki saygı gör. insan olabilmenin temelidir saygılı olmak.
doğru tespit."saygı duymuyorsan geber" mantıgıyla kendinize saygınızı kaybedersiniz.
saygısızlık yapmayı kendine görev edinmiş birey isyanı.
olmasını gerektiren durumların varlığını inkar etmeyen söz.
şu sosyal mesaj muhabbeti amma da sardı yazarları. kendime saygımın olup olmamasıyla, saygılı olmak zorunluluğumun sağlaması nasıl yapılabiliyor anlamıyorum.

çok zeki bir arkadaşım vardı. sürekli alkol alır, eğitimine önem vermez, aylak aylak gezerdi. ancak hayatında kimseye küfür etmemiş kimseyi damgalamamış ve kimseye kötülük, art niyet, fesatlık beslememişti. ama kendisine hiç saygısı yoktu.
şimdi bu anlattığımdan sonra nasıl yargılara vardığınızı biraz daha düşünün.
mantıklı bir söz öbeği ve düşünce.